Włodzimierz Lubański, Robert Lewandowski

i

Autor: KASIA ZAREMBA/SUPER EXPRESS/Cyfrasport Włodzimierz Lubański, Robert Lewandowski

Po meczu Polska - Albania

Włodzimierz Lubański nie patyczkował się z Lewandowskim. Dobitna opinia legendy reprezentacji Polski, nie krył rozczarowania

2023-03-28 14:41

Włodzimierz Lubański dołączył do gorącej dyskusji o Robercie Lewandowskim. Legendarny napastnik reprezentacji Polski nie patyczkował się z kapitanem obecnej drużyny. 76-latek dobitnie ocenił "Lewego", a po meczu z Albanią nie krył rozczarowania występem całej drużyny. - Po tych dwóch meczach nie można mówić o tym, że reprezentacja idzie w dobrym kierunku - stwierdził Lubański w rozmowie z TVP Sport.

W ostatnim czasie temat Lewandowskiego jest wyjątkowo gorący. Kibice i eksperci dyskutują o słabszej formie kapitana reprezentacji Polski i gwiazdora FC Barcelona, a w ich wypowiedziach nie brakuje krytyki. Mocno o 34-letnim piłkarzu wypowiadał się już m.in. Grzegorz Lato, a głos w tej sprawie po meczu z Albanią (1:0) zabrał też inny z legendarnych napastników reprezentacji, Włodzimierz Lubański. Były najlepszy strzelec kadry, którego zdetronizował dopiero Lewandowski, stanowczo wypowiedział się o formie wielkiego następcy. Podobnie jak do całej reprezentacji, miał do niego spore pretensje.

Włodzimierz Lubański nie patyczkował się z Lewandowskim. Nie krył rozczarowania

Pamiętam okresy, kiedy grał zdecydowanie lepiej. Dostosował się do poziomu gry większości kolegów - stwierdził jasno legendarny reprezentant kraju w rozmowie z TVP Sport. Lubański widzi jednak związek w gorszej grze kapitana ze słabszymi występami całej drużyny. - Lewandowski nie zrobi jednak wszystkiego sam. Nie będzie z niego wielkiego pożytku, jeśli nie będzie otoczony piłkarzami, którzy dadzą z siebie więcej - ocenił. Były piłkarz Górnika Zabrze był rozczarowany reakcją Biało-Czerwonych przeciwko Albanii po klęsce z Czechami (1:3).

Trzy punkty sprawiły, że wróciliśmy do gry. Mnie interesowało to, jak piłkarze zachowają się po ostatnim spotkaniu. Byłem ciekawy, jaki efekt przyniosą rozmowy wewnątrz grupy, bo takie na pewno miały miejsce. Niestety, mecz z Albanią nie pokazał jakiejś sportowej złości, chęci odegrania się za to, co wydarzyło się w Pradze - powiedział Lubański. - Kluczowe jest to, że liczymy się w grze o pierwsze miejsce. Po tych dwóch meczach nie można jednak mówić o tym, że reprezentacja idzie w dobrym kierunku - zakończył. W poniższej galerii zobaczysz najlepsze memy po meczu Polska - Albania:

Sonda
Czy wyobrażasz sobie reprezentację Polski bez Roberta Lewandowskiego?
Tomaszewski o meczu z Albanią
Najnowsze