Jakub Kwiatkowski, Włodzimierz Szaranowicz

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS, AKPA

Ale numer!

Włodzimierz Szaranowicz nagle zadzwonił do szefa TVP Sport w trakcie programu na żywo. Prowadzący błyskawicznie zareagował [WIDEO]

2024-05-19 14:27

Włodzimierz Szaranowicz to bezsprzecznie legenda polskiego dziennikarstwa. Komentował na żywo mnóstwo arcyważnych wydarzeń w polskim sporcie, był też dyrektorem TVP Sport. Dziś, choć usunął się nieco w cień, wciąż pozostaje ulubieńcem kibiców. I ma kontakt z obecnym szefem sportu w Telewizji Polskiej, Jakubem Kwiatkowskim. Potwierdziło się to w programie na żywo „Super Expressu”.

Mało jest dziennikarzy, których kibice darzą taką estymą, jak właśnie Włodzimierz Szaranowicz. Przez lata jego głos towarzyszył nam przy okazji sukcesów Adama Małysza, czy medali naszych lekkoatletów. Dziś jest już na zasłużonej emeryturze, ale fanów bardzo ucieszyła informacja, że zaczął pisać felietony na stronę internetową TVP Sport. Jego głos w sportowej dyskusji będzie na pewno niezwykle cenny. Obecność jego i Dariusza Szpakowskiego, czyli nestorów polskiego dziennikarstwa i komentarza, jest dla fanów sportu wyśmienitą wiadomością. Szczególnie, że przed nami dwa wielkie wydarzenia – Euro 2024 i igrzyska olimpijskie. Szpakowski obie imprezy będzie komentował, a Szaranowicz – podsumowywał w felietonach.

NIESPODZIEWANY TELEFON OD WŁODZIMIERZA SZARANOWICZA NA WIZJI

Czy Włodzimierz Szaranowicz jeszcze komentuje?

Włodzimierz Szaranowicz już nie komentuje sportu. Podczas relacjonowania igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku przyznał, że to jego ostatnie igrzyska. Rok później, mając 70 lat, przeszedł na emeryturę. Dziś Włodzimierz Szaranowicz ma 74 lata. Karierę komentatorską rozpoczął w roli komentatora oraz w Polskim Radiu, podobnie jak Dariusz Szpakowski. Z radiem był związany od 1976 roku. Rok później dołączył do Telewizji Polskiej, w której spędził 40 lat.

Łzy stanęły nam w oczach na wieść o Włodzimierzu Szaranowiczu. Nagła wiadomość poruszyła kibiców

Włodzimierz Szaranowicz pisze felietony dla TVP Sport

Choć Szaranowicz do komentowania już nie wróci, to kibice cieszą się, że pojawił się jako felietonista na stronie internetowej TVP Sport. Jest już nawet pierwszy felieton legendy dziennikarstwa: „SZARANOWICZ Z DYSTANSU. Olimpizm ciągle pozostaje szansą dla świata”. Niedługo wcześniej szef TVP Sport Jakub Kwiatkowski był gościem red. Przemysława Ofiary w wywiadzie na kanale „Super Express Sport”. W trakcie programu nagle Kwiatkowski spojrzał na telefon. „O, Włodek Szaranowicz dzwoni” – powiedział Kwiatkowski, dodając, że porozmawia z legendą już po programie. Teraz wiadomo, że panowie prawdopodobnie mieli rozmawiać o przyszłej współpracy, która niezmiernie cieszy kibiców sportu.

Czy pamiętasz te komentarze Włodzimierza Szaranowicza? Wiesz, z której transmisji pochodzą?

Pytanie 1 z 12
„Nie może tego skoczyć Hautamäki. Życzę mu tego, poczekam, przeproszę państwa, ale wydaje mi się, że nie może skoczyć”. Którego konkursu w skokach narciarskich dotyczy ten komentarz Włodzimierza Szaranowicza?
Listen on Spreaker.
Najnowsze