Zbigniew Boniek szczerze o powołaniu Matty'ego Casha. Przerwał milczenie, nie ma wątpliwości

2021-10-25 19:14
Matty Cash, Zbigniew Boniek
Autor: Instagram | Cyfrasport Matty Cash, Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek postanowił odnieść się do sprawy powołania Matty'ego Casha do reprezentacji Polski. Były prezes PZPN w programie "Moc Futbolu" powiedział o tym, co sądzi o grze obrońcy Aston Villi w kadrze Paulo Sousy i czy za czasów jego kadencji istniał temat powołania Anglika. Wypowiedź byłego piłkarza Juventusu nie pozostawia cienia wątpliwości.

Zbigniew Boniek postanowił zabrać głos w sprawie, która wzbudza wielką ciekawość ze strony mediów i kibiców reprezentacji Polski. Mowa o postaci Matty'ego Casha, obrońcy Aston Villi, który coraz poważniej przymierzany jest do kadry przez Paulo Sousę. W rozmowie z programem "Moc Futbolu" były prezes PZPN powiedział, co szczerze myśli o tym wszystkim.

Kim jest Marek Gołębiewski? Legia przedstawiła nowego trenera

Zbigniew Boniek o powołaniu Casha. Szczere słowa byłego prezesa PZPN

W trakcie rozmowy z programem Boniek zaznaczył, że za jego kadencji w Polskim Związku Piłki Nożnej, temat powołania dla Casha praktycznie nie istniał. Nawet sam Paulo Sousa miał nie podejmować tematu obrońcy z Birmingham.

Prawda o Cashu jest taka, że dostałem telefon dwa i pół roku temu od jego ludzi z pytaniem, czy jesteśmy zainteresowani, by grał u nas. Odpowiedziałem, że przyjęliśmy zasadę, że w reprezentacji gra piłkarz z polskim paszportem. On go nie miał i kropka, tyle w temacie (...) Nie było potrzeby rozmowy z Sousą, bo nie było takich piłkarzy jak Cash w orbicie zainteresowań. Często mówimy, że w Niemczech czy we Włoszech grają piłkarze pochodzenia tureckiego, brazylijskiego, ale to są wszystko piłkarze, którzy przez wiele lat żyją w tym kraju, mówią w tym języku. Natomiast to nie jest problem, bo musimy być przygotowani na to, że w przyszłości będziemy mieli problem z dziećmi, które słabo mówią po polsku, wychowują się w innym kraju, ale rodzice są Polakami i dzieci się nimi czują - mówił Boniek.

Robert Lewandowski zrobił to podczas spaceru. Niektórym mogą opaść szczęki aż do podłogi

Aby zobaczyć, jak wygląda majątek Zbigniewa Bońka, przejdź do galerii poniżej.

Boniek o Cashu. Pyta o Southgate'a

W trakcie trwania programu Boniek postanowił rozpatrzyć kwestię, która była już poruszana przez media. Mowa o tym, czy piłkarz wybrałby reprezentację Polski, gdyby istniał temat potencjalnej gry dla kadry Anglików.

- My mieliśmy inną politykę, teraz przyszli inni i robią inaczej. Nie widzę w tym nic złego. Natomiast nikt nie zadał Cashowi pytania – czy gdyby Southgate zadzwonił do niego w marcu z powołaniem na Euro, co by zrobił? Nie mam nic przeciwko niemu. To jest sprawa nowych władz PZPN. Ale na dzień dzisiejszy mówimy o kimś, kto Polakiem jeszcze nie jest (...) Dopóki byłem prezesem PZPN nigdy nie było tematu powołania Casha przez Paulo Sousę. Trochę mnie to zaskoczyło, że temat pojawił się na początku września, kiedy właściwie Premier League nie grała. Jeśli chodzi o moje zdanie – nie zmieniłem go. Jeśli ktoś chce być Polakiem, to nim będzie - powiedział Boniek.

Sonda
Czy Matty Cash przydałby się reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze