Czesław Michniewicz

i

Autor: CyfraSport Czesław Michniewicz

Znawca tematu KORUPCJI bez ogródek o Michniewiczu (WIDEO)

2022-02-01 20:30

Dominik Panek o korupcji w polskiej piłce nożnej wie wszystko. Porozmawialiśmy z nim na temat nominacji Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Dziennikarz Polskiego Radia i autor bloga "Piłkarska Mafia" nie ma żadnych wątpliwości: przeszłość trenera sprawia, że Michniewicz nie powinien zostać trenerem kadry RP.

Poniedziałkowa nominacja Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski wywołała prawdziwą burzę. Choć mecz z Rosją zbliża się wielkimi krokami, to kwestie sportowe zostały całkiem przykryte przez zupełnie inny temat: korupcji.

Czesław Michniewicz nie miał nigdy postawionego żadnego zarzutu w związku z handlowaniem meczami. Jednak jego przeszłość budzi uzasadnione wątpliwości. Trener przez nieco ponad dwa lata bardzo często kontaktował się telefonicznie z Ryszardem F. "Fryzjerem", czyli szefem piłkarskiej mafii.    

Śledczy naliczyli aż 711 takich połączeń (w tym te, które np. nie zostały odebrane). Oznacza to, że Michniewicz i bandyta Fryzjer byli w regularnym, stałym kontakcie, gdy ten pierwszy był trenerem piłkarskim.

Czy Czesław Michniewicz powinien zatem zostać selekcjonerem kadry RP? Zdaniem Dominika Panka: nie.

Posłuchaj wypowiedzi dziennikarza na temat Czesława Michniewicza. 

Dominik Panek, dziennikarz Polskiego Radia, autor bloga "Piłkarska Mafia"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze