Polska - Szwecja, piłka ręczna

Autor: X-NEWS Reprezentacja Polski, Polska - Szwecja, piłka ręczna

MŚ w piłce ręcznej: Mamy brąz! Polska wygrała z Hiszpanią!

2015-02-01 17:38

Coś nieprawdopodobnego! Polska brązowym medalistą MŚ w piłce ręcznej! Biało-czerwoni w meczu o 3. miejsce katarskiej imprezy pokonali Hiszpanów i znaleźli się na podium turnieju. Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg, a nasi szczypiorniści tradycyjnie już przyprawili swoich kibiców o zawał. To świetny prognostyk przed przyszłorocznymi ME w naszym kraju!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszej reprezentacji. Prowadziliśmy już 5:1 i wydawało się, że będziemy stopniowo uciekać "Los Hispanos". Jednak w pewnym momencie rywale obudzili się i do przerwy zdołali doprowadzić do remisu. Do szatni szczypiorniści zeszli z wynikiem 13:13.

Sławomir Szmal: Chcę założyć medal na szyi [WIDEO]

W drugiej połowie role się odwróciły. Przewagę budowali Hiszpanie i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać im zwycięstwa. Jednak biało-czerwoni po raz kolejny pokazali wielkie serce do gry i na sekundę przed końcem Michał Szyba doprowadził do remisu i dogrywki!

W tej gra toczyła się gol za gol. Ostatecznie po siedemdziesięciu minutach ręce w górę mogli podnieść zawodnicy Michaela Bieglera, którzy w ostatniej minucie rzucili bramkę i obronili się przed atakiem rywali. To pierwszy medal MŚ w piłce ręcznej naszej kadry od 2009 roku. Wtedy to, w Chorwacji, również zajęliśmy 3. miejsce.

Polska - Hiszpania 29:28 po dogrywce (13:13, 24:24, 26:26)

Polska: Szmal, Wichary, Wyszomirski – Krajewski 1, Bielecki 1, Rojewski, Wiśniewski 4, B. Jurecki 2, M. Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 6, Daszek 3, Szyba 8, Chrapkowski

Hiszpania: Sierra, Perez de Vargas – Rocas 1, Maqueda 3, Tomas 7, Entrerrios 2, Aguinagalde 4, Ugalde, Andreu, Rodriguez 1, Canellas, Morros, Garcia 4, Rivera 5, Guardiola 1, Dujshebaev

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!