Robert Lewandowski i Anna Lewandowska na gali Złota Piłka 2021

i

Autor: AP/Associated Press/East News, Laurent Vu/SIPA/SIPA/East News

Były reprezentant Polski szczerze o "Złotej Piłce". Nie ma wątpliwości co do uczciwości głosowania, padły ważne słowa

2021-11-30 17:23

Plebiscyt "Złotej Piłki" jest tematem, który wciąż wywołuje wielkie poruszenie wśród fanów polskiej piłki nożnej. Wiele osób uważa, że Robert Lewandowski został skrzywdzony i niesłusznie przegrał z Leo Messim. Odmiennego zdania jest były reprezentant Polski - Włodzimierz Lubański, który w rozmowie z "Interią Sport" przyznał, że nie można się gniewać na decyzję kapituły "France Football".

Plebiscyt "Złotej Piłki" wywołał niemałe poruszenie z powodu wyniku, w myśl którego Leo Messi został okrzyknięty najlepszym piłkarzem świata. Wynik nie spotkał się z zadowoleniem, ponieważ kibice uznają, że to Robert Lewandowski jest osobą, która bardziej zasłużyła na statuetkę. Ze zdaniem fanów nie zgadza się Włodzimierz Lubański, który zaznacza, że plebiscyt odbył się uczciwie.

Ukochana Piotra Żyły przyłapana w sukni ślubnej. Już niebawem zaskoczy wszystkich, w tle łysy mężczyzna

Lubański o plebiscycie "Złotej Piłki". Szczera opinia byłego reprezentanta

Włodzimierz Lubański szczerze w rozmowie z  "Interią Sport" powiedział, że wybór w plebiscycie uważa za uczciwy. Były reprezentant Polski zaznacza, że powody do przyznania nagrody Messiemu były, a Lewandowski nie był w stanie osiągnąć sukcesu z Biało-Czerwonymi na mistrzostwach Europy.

- Wybór oceniam jako uczciwy, głosował przecież cały świat. Te decyzje pokazują, jak ważne dla głosujących są sukcesy z narodowymi reprezentacjami. Messi wygrał w tym roku z Argentyną Copa America, Lewandowskiemu nie powiodło się z reprezentacją na mistrzostwach Europy - powiedział Lubański w rozmowie z "Interią Sport".

Adam Małysz wybuchnął! Legendarny skoczek musiał to powiedzieć, mówi o niesprawiedliwości

Aby zobaczyć zdjęcia z Gali Złotej Piłki, przejdź do galerii poniżej.

Lubański o szansach Lewandowskiego w następnym roku

Zdaniem Lubańskiego, Lewandowski będzie miał wielkie problemy, żeby w następnych latach sięgnąć po upragnioną nagrodę.

- Łatwo nie będzie. Szeroką ławą idą przecież bardzo zdolni piłkarzem młodego pokolenia, którzy będą mieli coraz więcej do powiedzenia. Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jedno: zarówno Lewandowski jak i Messi grają w świetnych klubach. Mają znakomitych kolegów, którzy doskonale potrafią im dograć piłkę. Otoczenie dla wybitnych zawodników jest bardzo ważne. Wtedy łatwiej im pokazać własną klasę - twierdzi Lubański.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze