Fani Widzewa pobili REKORD. Tak szybko biletów nie kupował jeszcze nikt!

2020-08-08 8:46 MF
Stadion Widzewa Łódź
Autor: Cyfrasport Stadion Widzewa Łódź

Po pięciu latach Widzew Łódź w końcu awansował do Fortuna 1. ligi i mimo, że promocja z niższej klasy rozgrywkowej miała słodko-gorzki smak, kibice z Łodzi po raz kolejny udowodnili, że z klubem są na dobre i na złe. Fani Widzewa pobili w piątek dobowy rekord sprzedaży karnetów na nadchodzący sezon!

Piłkarze Widzewa Łódź awansowali do Fortuna 1. ligi, ale styl, w jakim to zrobili, delikatnie mówiąc, pozostawiał wiele do życzenia. Walka o awans z II ligi momentami przypominała wyścig ślimaków, a łodzianie ostatecznie zapewnili sobie promocję po tym, jak przegrali w ostatniej kolejce ze Zniczem Pruszków 0:1. Awans był możliwy, dzięki korzystnym dla Widzewa rozstrzygnięciom w innych spotkaniach. Za taką postawę posadą zapłacił trener Marcin Kaczmarek, a w nowym sezonie drużynę poprowadzi Enkeleid Dobi.

Widzew Łódź ma nowego trenera. „Zostawimy na boisku duszę, serce i... wątrobę” [WIDEO]

Tymczasem, fani czerwono-biało-czerwonych po raz kolejny udowodnili, jak wierni są swojemu klubowi i ochoczo przedłużają karnety na zbliżający się sezon. W piątek kibice z Łodzi wykupili łącznie 3320 karnetów, czym pobili swój dobowy rekord sprzedaży. Dotychczas najlepszym wynikiem było sprzedanie 2709 stałych wejściówek.

Fani Widzewa słyną z niezwykłego przywiązania do klubu i regularnie biją rekordy w sprzedaży karnetów. Od momentu otwarcia nowego stadionu, średnia liczba karnetowiczów nie spada poniżej 15 tysięcy osób. Wiosną 2020 roku stałe wejściówki miało ponad 16 tysięcy kibiców.

Widzew - Znicz: Widzew awansował do 1. Ligi! Gorzki smak fety z policją na boisku

Rozgrywki Fortuna 1. ligi startują 29 sierpnia. Widzew na inaugurację rozgrywek zmierzy się z Radomiakiem.

Najnowsze