Koronawirus w Polsce: Baseny OTWARTE dla niektórych! Zaktualizowano zasady

2020-10-16 19:40 MC
Basen
Autor: Cyfrasport

W czwartek premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia w związku z koronawirusem, które miały dotyczyć m.in. zawieszenia działalności basenów. To już nieaktualne! Dzień później na oficjalnym profilu Ministerstwa Sportu na Twitterze poinformowano o zmianach w tym temacie.

Według zasad ogłoszonych w czwartek, obowiązujących w strefach żółtych i czerwonych od 17 października, wszelkie wydarzenia będą się odbywać bez udziału publiczności i zostanie zawieszona działalność basenów, aquaparków oraz siłowni. Podpunkt dotyczący basenów został jednak zaktualizowany. W piątek poinformowano, że będą z nich mogły korzystać "osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych oraz "studenci i uczniowie w ramach zajęć na uczelni lub w szkole".

Rząd zamknął siłownie, a oni się STRASZNIE WŚCIEKLI. Jest plan wielkiego protestu!

W sprawę mocno zaangażowała się Otylia Jędrzejczak. "Kochani, od wczoraj jestem w ferworze walki o nasze środowisko. Cieszy mnie, że moje "nocne" pisma i działania zostały zauważone. Dziś odbyłam rozmowę telefoniczną zarówno z Premierem Piotrem Glińskim, jak i Sekretarzem Stanu Anną Krupką, przedstawiając stanowisko nie tylko środowiska pływackiego, ale i dyscyplin związanych z pływalniami. Pan Premier podkreślił, ze pływanie i sport są dla niego ważne, dlatego podejmowane są już działania. Dziękuje za rozmowę i wysłuchanie. Myślę, ze udało się nam znaleźć kompromis w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej" - informowała na Facebooku.

Łącznie od początku pandemii potwierdzono obecność koronawirusa u 157 608 osób. Zmarło 3440 chorych. Dotąd najwyższy dzienny bilans zakażeń zanotowano w czwartek, 15 października, gdy poinformowano o wykryciu 8099 nowych przypadków.

Najnowsze