Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 3.03.2023 piątek Dziś walka o medale! MŚ w Planicy O której dzisiaj skoki 3 marca 2023

i

Autor: Paweł Skraba Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 3.03.2023 piątek Dziś walka o medale! MŚ w Planicy O której dzisiaj skoki 3 marca 2023

MŚ w Planicy

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 3.03.2023 piątek Dziś walka o medale! MŚ w Planicy O której dzisiaj skoki 3 marca 2023

2023-03-03 8:38

O której godzinie skoki dzisiaj 3 marca 2023 piątek MŚ Planica Już dziś poznamy medalistów mistrzostw świata na skoczni dużej, a kibice zastanawiają się już o której skoki dzisiaj 3.03.2023. Na piątek zaplanowano konkurs indywidualny. Wczoraj powiało dużym optymizmem, bo Dawid Kubacki zajął 2. miejsce w kwalifikacjach, a Kamil Stoch był 3. Najlepszy okazał się Słoweniec Timi Zajc. Słabiej tym razem poszło Piotrowi Żyle, mistrzowi świata ze skoczni normalnej. Zajął 16. miejsce. Kiepsko spisał się też Norweg Granerud. Sprawdź, o której dzisiaj skoki 3.03 piątek.

Spis treści

Polscy skoczkowie w komplecie awansowali do dzisiejszego konkursu MŚ. Przed nami emocjonująca walka o medale MŚ w Planicy na dużej skoczni. Wczoraj znakomicie spisali się drugi w kwalifikacjach Dawid Kubacki oraz trzeci Kamil Stoch. Najlepszy okazał się Słoweniec Timi Zajc. Początek konkursu w MŚ w Planicy na dużej skoczni o godzinie 17.30. Poniżej więcej informacji.

O której godzinie skoki dzisiaj 3.03.2023 piątek O której dzisiaj skoki MŚ w Planicy

136 metrów i 3. miejsce w czwartkowych kwalifikacjach Kamila Stocha, 4,5 metra dalej od drugiego Dawida Kubackiego. Wszyscy polscy skoczkowie w dobrych nastrojach opuścili Bloudkova Velikanka. Szczególnie Stoch, który dał jasny sygnał rywalom, że będzie walczył o medal na skoczni k-125. - Ten skok to nie była jeszcze petarda, a na razie takie sztuczne ognie, jeżeli chodzi o energię i puszczenie wszystkich hamulców, blokad i kontroli - powiedział Kamil Stoch. Skoczek z Zębu wyznał, że ten skok pokazał mu, że nie każda próba musi być w pełni kontrolowana, a błędy mogą się zdarzać. Nawet, gdy skok wychodzi. Jaki Stoch ma teraz sposób na koncentrację? Przede wszystkim uniknąć dekoncentracji. – Każdy z nas ma jakieś swoje rytuały i sposoby, by dobrze skoncentrować się na skoku. Bo chodzi o to, aby się nie dekoncentrować. By nie myśleć o, mówiąc kolokwialnie, o żabach, tylko na rzeczy, która jest do wykonania. A resztę puścić luźno – opisał.

O której skoki dzisiaj 3.03 piątek MŚ Planica O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj

Dawid Kubacki w kwalifikacjach był drugi, a wcześniej wygrał serię próbną. – To co dziś pokazywałem, to jest to, co chciałbym pokazywaćpowiedział Kubacki. Ciężko pracował, by móc zapomnieć o bólu pleców, choć przed dziennikarzami zgrywał się, że gra tylko w rzutki z Kamilem Stochem. – Na potrzeby mediów możemy tak powiedzieć, ale Kamil się będzie kłócić. Lepszy jest ewidentnie – stwierdził z uśmiechem Dawid Kubacki. W treningu skoczył 131 metrów, w kwalifikacjach pół metra dalej. – Jest dużo lepiej w czuciu, była prędkość w locie i swoboda. Chciało lecieć. Nocy nie przespałem, bo mi się takie pierdoły śniły, ale m.in. śniły mi się też skoki. Trochę nawet analiza. Tak to poukładaliśmy, że teraz działa. Czasami człowiek nie do końca wie co zrobić, to mu się to przyśni i działa – stwierdził Kubacki.

SKOKI DZISIAJ O której dzisiaj skoki 3 marca 2023 piątek MŚ Planica O której skoki dzisiaj 3.03

Piotr Żyła w kwalifikacjach zajął 16. miejsce. Mistrz świata na skoczni normalnej znakomicie za to spisał się wcześnie na kręglach. W rywalizacji polskiej kadry przegrał tylko z Krzysztofem Miętusem, asystentem Thomasa Thurnbichlera. Odpoczęli od skakania, ale nie od sportu. Trener Thurnbichler pozwolił sobie nawet na małe piwko. Cała kadra polskich skoków urządziła sobie w Villach partyjkę kręgli. Piotr Żyła pokazał, że na parkiecie radzi sobie równie dobrze, jak na skoczni. Wszyscy na moment oderwali myśli od rywalizacji na skoczni dużej. - Ważne są takie dni, by oderwać myśli od tego, co może się wydarzyć-  tłumaczył Daniel Krokosz, psycholog polskich skoczków. - Myślenie o tym, czy będzie dobrze czy źle jest męczące. Gdy możemy spędzić czas, robiąc coś innego, to same korzyści mogą z tego wyjść pod kątem mentalnym. Kręgle nie wymagają filozofii, można coś popsuć, ale jest wtedy uśmiech i zabawa. Żeby dobrze odpoczywać, to trzeba odpocząć nie tylko fizycznie, ale emocjonalnie i społecznie – podkreślił.

Skoki narciarskie dzisiaj 3.03.2023 O której dzisiaj skoki w piątek

Dawid Kubacki, mistrz świata z Seefeld, stwierdził, że zmiany dodały mu energii. Na progu i w locie. Ma powód do dumy. – W środowych treningach nie było w porządku. Te plecy będę jeszcze czuł w pewnych zakresach, ale przy skakaniu mi nie przeszkadzają. Nie przeszkadzały również na normalnej skoczni. To nie będzie dla mnie wymówka, nawet jeśli bym chciał. Na pewno ta przerwa, którą spowodował ten ból pleców, sprawiła, że dynamika skoków była inna. Dzisiaj zrobiliśmy solidniejszy trening, który te nogi pobudził i to działało na skoczni – wytłumaczył Kubacki.

O której dzisiaj skoki 3.03 piątek MŚ Planica O której skoki narciarskie dzisiaj

Na piątek 3 marca 2023 zaplanowano konkurs indywidualny w MŚ na skoczni HS 138. Początek pierwszej serii o godz. 17:30. Transmisja TV na antenach TVN, Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Listen on Spreaker.
Piotr Żyła po zdobyciu MŚ
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze