SKOKI DZISIAJ O której godzinie dzisiaj skoki niedziela 29.01.2023 Bad Mitterndorf O której skoki w niedzielę 29 stycznia 2023

i

Autor: AP SKOKI DZISIAJ O której godzinie dzisiaj skoki niedziela 29.01.2023 Bad Mitterndorf O której skoki w niedzielę 29 stycznia 2023

SKOKI NARCIARSKIE DZISIAJ

SKOKI DZISIAJ O której godzinie dzisiaj skoki niedziela 29.01.2023 Loty Kulm O której skoki dzisiaj w niedzielę 29 stycznia 2023

2023-01-29 12:08

O której godzinie skoki dzisiaj w niedzielę 29.01.2023 Trwa rywalizacja na mamuciej skoczni Kulm w Bad Mitterndorf, a fani powietrznych popisów skoczków zastanawiają się, o której skoki dzisiaj 29 stycznia 2023. Na niedzielę zaplanowano kwalifikacje i drugi konkurs indywidualny PŚ. We wczorajszym najlepszy okazał się znowu Halvor Egner Granerud. Norweg dopiął swego i odebrał już Dawidowi Kubackiemu żółty plastron lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Czwarte miejsce zajął Piotr Żyła, a Kubacki był wczoraj dziesiąty. Jak nasi skoczkowie zaprezentują się dzisiaj? Sprawdź, o której dzisiaj skoki niedziela 29.01.

Spis treści

Halvor Egner Granerud dzięki skokom na odległość 238 m oraz 231 m wygrał pierwszy konkurs w lotach na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf i został nowym liderem klasyfikacji generalnej PŚ. Drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzecie miejsce zajął Słoweniec Domen Prevc. Czwarty był Piotr Żyła, a Dawid Kubacki, który po raz pierwszy w tym sezonie stracił żółty plastron lidera klasyfikacji generalnej PŚ, zajął 10. lokatę.

O której godzinie skoki dzisiaj w niedzielę 29.01 PŚ Bad Mitterndorf

Kamil Stoch w sobotnich zawodach na mamuciej skoczni Kulm w Bad Mittendorfie nie zaprezentował się z najlepszej strony i zajął miejsce w drugiej dziesiątce zawodów. Sam skoczek przyznał, że nie jest zadowolony z tego, jak wygląda ją jego skoki i trudno się dziwić, jeśli na skoczni, na której można przekroczyć 240 metrów, Stoch w zawodach tylko raz nieznacznie przekroczył 200. metr. – Nie ma w ogóle zabawy, jest mordęga. Nie mogę znaleźć złotego środka – wypalił Kamil Stoch w rozmowie z Eurosportem. – To są rzeczy, które wam trudno wytłumaczyć. Gdzieś się pogubiłem technicznie. Wiadomo, że jak nic nie działa, to skacze się z pewną kontrolą, a wtedy brakuje frajdy. Straciłem dobrą bazę i nie mogę znaleźć sposobu na lepsze skoki – dodał wyraźnie zawiedziony Kamil Stoch.

Skoki dzisiaj o której dzisiaj skoki niedziela 29.01 Loty w Bad Mitterndorf O której skoki dzisiaj

Sezon Pucharu Świata jest już na półmetku, ale po raz pierwszy tej zimy skoczkowie narciarscy walczą na "mamucie". Loty narciarskie od zawsze cieszą się szczególnym zainteresowaniem kibiców, którzy pasjonują się walką zawodników o jak najdłuższe odległości. Od kilku lat przebudowany obiekt w Kulm pozwala na loty ponad 240 m, a polscy fani liczą przede wszystkim na Biało-Czerwonych. Thomas Thurnbichler postanowił nie wykorzystać pełnej kwoty startowej i zabrał do ojczyzny tylko pięciu skoczków. Trzon kadry stanowią oczywiście Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch, a drużynę uzupełniają Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. Poniżej plan ostatniego dnia zawodów w Bad Mitterndorf.

Niedziela, 29.01.2023

  • 12:45 - Kwalifikacje
  • 14:15 - Pierwsza seria konkursowa

O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 29 stycznia 2023 Loty w Bad Mitterndorf O której dzisiaj skoki

Jak na razie skocznia Kulm w Bad Mitterndorf nie okazała się szczęśliwa dla naszych skoczków. Tak jak wcześniej w Sapporo, gdzie w trzech konkursach wywalczyli tylko jedno miejsce na podium (Dawida Kubackiego w pierwszym z nich). Czyżby w połowie sezonu rywale uzyskiwali przewagę nad naszymi reprezentantami? – Nic takiego – uspokajał przed weekendem lotów Apoloniusz Tajner, były prezes PZN. - Uważam, że wszystko jest w porządku. A najważniejsze, że naszym skoczkom dobrze wychodzi odejście z progu. Brak jedynie ustabilizowanego piątego zawodnika w drużynie. Wprawdzie zwyżkuje forma Olka Zniszczoła, ale widać oznaki zmęczenia u Pawła Wąska.

Dawid Kubacki przestał być światowym liderem PŚ. – Jestem spokojny o Dawida – mówi współautor sukcesów Adama Małysza. – Skacze równo i powtarzalnie. On sam wprawdzie mówił, że nie było ostatnio tak dobrze, ale kiedy nie trafi w dobre warunki, trudno, żeby wyszedł z tego świetny wynik. W jego wejściu w próg i potem w powietrze nie ma błędów.

Skoki narciarskie dzisiaj 29.01.2023 niedziela O której skoki w niedzielę Bad Mitterndorf

Na niedzielę 29 stycznia 2023 r. zaplanowano kwalifikacje i konkurs indywidualny PŚ na mamuciej skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. Kwalifikacje o godzinie 12.45. Początek pierwszej serii o godzinie 14.15. Transmisja TV na antenie Eurosportu 2, TVN oraz online w Playerze.

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze