James Disney-May

i

Autor: FORUM

Dramatyczny incydent z udziałem sportowca

Olimpijczyk z Londynu złamał czaszkę narzeczonej i uszkodził jej słuch. Sąd wydał wyrok

2022-12-21 19:10

Nastąpił sądowy finał dramatu rodzinnego z udziałem pływaka-olimpijczyka. Były brytyjski zawodnik kadry narodowej w pływaniu James Disney-May został skazany na 21 miesięcy więzienia za spowodowanie poważnych urazów u swojej narzeczonej. Skutki jego działania były opłakane, kobieta doznała trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Do tragicznego incydentu doszło latem br. w londyńskim apartamencie wynajmowanym przez parę. W wyniku sprzeczki dotyczącej rachunku za wynajem w wysokości 9 tysięcy funtów, partnerka sportowca Eleanor Cooke uderzyła potężnie głową w drzwi, co spowodowało pęknięcie czaszki i uszkodzenie mózgu. Lekarze stwierdzili potem również, że oprócz ran twarzy, kobieta doznała także trwałej utraty słuchu w jednym uchu.

Piękna polska lekkoatletka przeżywa prawdziwy koszmar. Rozpoczęto zbiórkę na jej leczenie, trudna sytuacja

Brytyjski „Daily Express” poinformował, że w trakcie kłótni pływak kazał się przyjaciółce zabić, a potem – kiedy ta rzeczywiście wychyliła się nad poręczą balkonu – siłą ściągnął ją stamtąd. Przy czym w trakcie tej czynności doszło do uderzenia Cooke w głowę i w konsekwencji do opisanych urazów. Wiele wskazuje jednak, że do dramatycznych skutków sprzeczki doszło w efekcie działania nieumyślnego.

Kolejna dopingowa wpadka amerykańskiej sztatefy 4x400 m. Randolph Ross zawieszony na trzy lata

Jednak, chociaż złamania czaszki mogły powstać bez takiej intencji mężczyzny, to poszkodowana zeznała, że jej narzeczony obrażał ją słownie i bił.

Olimpijczyk przyznał się do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety w zeszłym miesiącu. W toku procesu został skazany na 21 miesięcy więzienia, z czego na 18 miesięcy w zawieszeniu. To oznacza, że spędzi za kratkami tylko trzy miesiące, zakładając, że nie złamie prawa w okresie próbnym.

Czy Wielka Krokiew będzie gotowa na Puchar Świata w skokach narciarskich? Organizator zabrał głos, jest komentarz do niepokojących doniesień

Prokurator James Lofthouse powiedział, że Disney-May ma „wysokie mniemanie o sobie” i poniżał swoją narzeczoną, grożąc, że ją opuści i nazywając ją „leniwą, głupią, obrzydliwą i bezużyteczną”. Miał dobrą pracę, a mimo to ten uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) zadłużył się w związku z wynajmowaniem nieruchomości należącej do rodziców swojej partnerki.

Katarzyna Wasick kolekcjonuje srebro w Las Vegas, ale deklaruje: - Hazard nie jest dla mnie!

Według opinii przedstawianej w trakcie rozprawy, były sportowiec był określany jako osoba nadużywająca alkoholu i narkotyków, szczególnie w miesiącach poprzedzających incydent.

Policję na miejsce zdarzenia wezwali zaniepokojeni sąsiedzi. Po przyjeździe funkcjonariuszy Cooke leżała na łóżku z włosami pokrytymi krwią. Para spotykała się od lata 2022 roku, a wiosną 2022 r. doszło do zaręczyn.

Kacper Stokowski otwiera worek medali na pływackich MŚ. Kulisy kontrowersyjnego finału
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze