Oto maskotka Euro 2020. Inspiracja czerpana z ulicy [WIDEO I ZDJĘCIA]

2019-03-25 11:37 JWa
Skillzy, maskotka Euro 2020
Autor: AP Maskotka Euro 2020 w piłce nożnej - Skillzy

Euro 2020 zostanie zorganizowane w 12 miastach na całym Starym Kontynencie. To będzie wyjątkowy turniej. UEFA stanęła więc przed sporym wyzwaniem zaprojektowania maskotki imprezy, która tym razem nie mogła być związana z żadnym konkretnym krajem. Tak powstał chłopiec Skillzy. W europejskiej federacji nie ukrywają, że inspirację czerpano z... ulicy.

Prezentacja maskotki Euro 2020 odbyła się w Amsterdamie przed niedzielnym meczem Holendrów z Niemcami (2:3). UEFA poinformowała, że nazwana została Skillzy. Przypomina chłopca ubranego w bluzę z kapturem. Obok Skillzy'ego na prezentacji obecni byli Liv Cooke i Tobias Becs - czołowi freestylerzy świata, którzy są ambasadorami przyszłorocznych mistrzostw Europy. Maskotka pokazała kilka sztuczek z piłką, czym zasłużyła sobie na oklaski zgromadzonej publiczności.

- Niezależnie od tego, czy gracz w parku, czy na scenie międzynarodowej, czy jest to piłka nożna, czy freestyle, chodzi o wyrażanie siebie piłką u stóp. Czerpanie piękna z freestylu i kultury ulicy to świetna sprawa dla wszystkich kibiców - komentowała podczas ceremonii Liv Cooke, która została włączona do drużyny Skillzy'ego.

Na Euro 2020 zagrają 24 reprezentacje. Udział w turnieju zapewni sobie 20 zespołów z eliminacji. Pozostali finaliści zostaną wyłonieni po play-offach Ligi Narodów. Po dwóch kolejkach eliminacji Polska prowadzi w grupie G, mając jako jedyna komplet sześciu punktów na koncie.

Najnowsze