Pele PRZYCZYNY ŚMIERCI Na co chorował i umarł Pele? Potworna choroba przyczną śmierci legendy

i

Autor: AP Pele PRZYCZYNY ŚMIERCI Na co chorował i umarł Pele? Potworna choroba przyczną śmierci legendy

Wyniszczająca choroba

Pele PRZYCZYNY ŚMIERCI Na co zmarł Pele? Potworna choroba przyczyną śmierci legendy

2022-12-29 21:39

Na co zmarł Pele PRZYCZYNY ŚMIERCI Na co chorował Pele? Jakie były przyczyny śmierci i na co umarł Pele? Dramatyczna wieść obiegła świat piłki nożnej. Edson Arantes do Nascimento, czyli legendarny Pele nie żyje. Był jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Pele zmarł po długie walce z chorobą nowotworową, która doprowadziła do jego śmierci. Ostatnie tygodnie spędził w szpitalu. Umierał długo otoczony najbliższymi, z którymi pożegnał się kilka dni przed śmiercią. Na jaką chorobę umarł Pele?

Pele nie żyje. Świat pogrążył się w żałobie. Pele był jedną z legend piłki nożnej. Wybitny Brazylijczyk jako jedyny sięgnął aż po trzy tytuły mistrza świata i przez wiele lat spierano się, czy to on, czy Diego Maradona był najlepszym zawodnikiem w historii piłki nożnej. Przez wiele lat Pele zmagał się także z problemami zdrowotnymi i nie było wątpliwości, że ze zdrowiem legendarnego piłkarza będzie coraz gorzej. W czwartek 29 grudnia 2022 roku świat obiegła tragiczna wiadomość, że Pele odszedł. Brazylijczyk musiał mierzyć się z niezwykle okrutną chorobą.

Pele PRZYCZYNY ŚMIERCI Na jaką chorobę umarł Pele?

Pele przez wielu był uznawany za najlepszego piłkarza w historii piłki nożnej. Inni natomiast na pierwszym miejscu stawiali Diego Maradonę, który odszedł w 2020 roku. Kogo nie uznać najlepszym, to nie ma wątpliwości, że Pele był jednym z najważniejszych zawodników w historii całej dyscypliny i wychowały się na nim całe pokolenia piłkarzy i kibiców. Słynny piłkarz od dłuższego czasu zmagał się z nowotworem jelita grubego. Od paru tygodni choroba w coraz szybszym tempie czyniła kolejne spustoszenia w jego organizmie. Pele zmarł w towarzystwie najbliższych, którzy czuwali przy jego szpitalnym łóżku

Pele CHOROBA Na co chorował Pele PRZYCZYNY ŚMIERCI

W 2022 roku Pele skończył 82 lata i wielu fanów miało obawy co do jego stanu zdrowia. Nie były one nieuzasadnione, bowiem Brazylijczyk zmagał się z niezwykle ciężką chorobą – nowotworem jelita grubego. Lekarze robili wszystko co mogli, aby uratować legendarnego piłkarza – we wrześniu 2021 roku przeszedł operację usunięcia guza okrężnicy, jednak choroba znów dała o sobie znać. 29 listopada 2022 roku Pele trafił do szpitala, a 29 grudnia zmarł w szpitalu w Sao Paulo.

Sonda
Czy Pele jest najlepszym piłkarzem w historii?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze