Piłkarze Polonii w ćwierćfinale Pucharu Stanu! Polonia NY – Mineola Portuguese 3:3 (karne 5:4) - 5346

Autor: archiwum se.pl Piłkarze Polonii w ćwierćfinale Pucharu Stanu! Polonia NY – Mineola Portuguese 3:3 (karne 5:4)

2011-11-18 20:58

Marcin Kulak w ataku Zaczęło się nerwowo. Przed meczem włodarze Long Island ligi byli pewni siebie i nie dopuszczali myśli, że ich duma – Mineola Portuguese – ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Stanu, może przegrać z Polonią. Falstart zrobili sędziowie, nie przybywając na mecz. Jednak po obopólnej zgodzie obu trenerów sedzią został wyznaczony prezes Polonii – Michał Siwiec. Pierwszą połowę Poloniści zaczynają z wiatrem i przejmują inicjatywę w środku pola, w którym brylują Marcin Kulak i Adrian Sobczyński. Portugalczycy nie chowają się jednak za podwójną gardą, grają bardzo uważnie w obronie i próbują swych sił w kontratakach.

Poloniści rozluźniają jednak szyki obronne i po dwóch błędach obrońców gaspodarze karcą Polonistów zdobyciem dwóch bramek.

Przed przerwą, na rajd z połowy Polonii decyduje się Łukasz Jagodziński i przepięknym strzałem z 40 metrów zdobywa kontaktową bramkę.

Po przerwie bardzo dobrze spisuje się linia ataku – na czele z Damianem Bziukiewiczem i Samsonem Malijani, którzy to swoimi walorami: techniką i dynamiką raz po raz przedostają się pod pole karne przeciwników.

Przy piłce Damian Bziukiewicz

Po kolejnej solowej akcji Damian Bziukiewicz jest faulowany w polu karnym, a pewnym egzekutorem okazuje się Adrian Sobczyński.

Jednak tylko trzy minuty Poloniści cieszą się z remisu. Po kolejnym szybkim ataku i błędzie obrony przeciwnicy wychodzą na prowadzenie.

Warto przypomnieć rownież o niewykorzystanej stuprocentowej sytuacji Portugalczyków, kiedy to w sobie tylko znany sposób piłkę z pustej bramki wybija Dariusz Stankiewicz.

Ostatnie minuty meczu to rozpaczliwe ataki Polonistów i ostra gra obronców drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed końcem heroiczna walka Polonistów zostaje uwieńczona strzeleniem bramki przez Samsona Malijani. W przypadku remisu regulamin pucharu przewiduje rzuty karne.

Samson Malianji strzela karnego

Piątka Polonistów: Adrian Sobczyński, Marcin Marek, Dariusz Stankiewicz, Samson Malijani i Łukasz Jagodziński wykonują rzuty karne bezbłędnie. Natoniast w czwartej kolejce Dawid Ditrich broni strzał przeciwnika. Wygrywamy 5:4!

Skład: Dawid Ditrich – Waldemar Wolski (Mateusz Brela), Łukasz Poduszczak, Rafał Stefek, Łukasz Bielen (Dariusz Stankiewicz), Mariusz Kulesza (Damian Janicki), Marcin Kulak (Marcin Marek) Adrian Sobczyński, Damian Bziukiewicz – Samson Malijani, Łukasz Jagodziński.

Przygotował Jarek Mieleszko

NASTĘPNE MECZE POLONII (Niedziela 20 listopada)

Polonia NY vs Croatia – 2PM, McCarren Park
Polonia NY Rezerwy vs Croatia Rezerwy – 12PM, McCarren Park
Polonia NY Over 40 vs Oceanside United Over 40 – 6PM, Oceanside Park Long Island