Płonący lew spacerował po dachu. SPEKTAKULARNE otwarcie stadionu [WIDEO]

2019-11-12 17:51 KG
Płonący Lew
Autor: twitter.com Płonący Lew

Na nowy stadion kibice argentyńskiej drużyny Estudiantes La Plata czekali 14 długich lat. Podczas ceremonii otwarcia organizatorzy przygotowali dla fanów nie lada niespodziankę i stworzyli show, o którym mówi cały piłkarski świat. Na dach Jorge Luis Hirschi Stadium wskoczył ogromny płonący lew, który jest symbolem argentyńskiej drużyny.

Kibice argentyńskiej drużyny mieli ogromną cierpliwość do władz swojego klubu. Remont trwał aż 14 lat. Obiekt służył sześciokrotnym mistrzom Argentyny od 1908 roku, jednak w 2005 roku został zamknięty ze względów bezpieczeństwa. Organizatorzy nie zawiedli swoich fanów. Otwarcie nowoczesnego stadionu było niezwykle huczne, trwało aż 3 dni. Główną atrakcją wydarzenia był płonący lew, który pojawił się na dachu. Zwierzę zostało wygenerowane w systemie "rzeczywistości rozszerzonej" a publiczność mogła je podziwiać dzięki specjalnym okularom. Symbol klubu skakał między trybunami, potem przechadzał się po murawie boiska.

- To, że widzę was tutaj, po całej tej długiej walce, jest naprawdę wzruszające. Nasze marzenie się spełniło. Otwarcie stadionu nie jest jednak ostatnim krokiem. To dopiero początek i jestem przekonany, że czeka nas wiele radosnych momentów - powiedział podczas ceremonii otwarcia prezydent Estudiantes Juan Sebastian Veron, były zawodnik min. Manchesteru United czy Lazio Rzym. 

Najnowsze