Wiemy, kiedy Robert Lewandowski przejdzie zabieg. Powiedział o tym sam "Lewy"!

2019-11-12 17:24 MD
Robert Lewandowski, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Robert Lewandowski zmaga się z przepukliną pachwinową. Jest to uraz, który wymaga przejścia drobnego zabiegu, a następnie poświęcenia kilkunastu dni na odzyskanie pełni sprawności. Podczas konferencji prasowej na start zgrupowania reprezentacji Polski napastnik zdradził, kiedy zamierza poddać się interwencji lekarzy.

W obecnym sezonie "Lewy" znajduje się we wręcz genialnej dyspozycji. Strzelił gola w każdym meczu Bundesligi od startu rozgrywek, jest niesamowicie skuteczny również w Lidze Mistrzów, a ponadto strzela także i z orzełkiem na piersi. To powoduje, że aż żal poddać się zabiegowi i siłą rzeczy przerwać swoje kapitalne statystyki, aby w spokoju dojść do siebie. Póki co więc piłkarz nie zdecydował się jeszcze na to, co nieuchronnie czeka go w przyszłości.

Na konferencji prasowej reprezentacji Polski kapitan zespołu narodowego poinformował, kiedy zamierza pójść pod nóż. - Zabieg zostanie przeprowadzony prawdopodobnie pod koniec rundy jesiennej, w grudniu. Nie znam jeszcze dokładnego terminu. Ta rzecz nie przeszkadza mi jednak w żadnym treningu siłowym czy biegowym. Można z tym poczekać, bo na co dzień w ogóle tego nie odczuwam - skwitował Lewandowski.

Polscy kibice mogą być zatem spokojni, że 31-latek pomoże reprezentacji w nadchodzących meczach z Izraelem i ze Słowenią. Później natomiast ponownie będzie walczył o przedłużenie serii zdobyczy bramkowych w klubie w starciach Bundesligi oraz Ligi Mistrzów.

Najnowsze