Mary-Sophie Harvey

i

Autor: Attila Kisbenedek/AFP/EAST NEWS, Instagram/marysophieharvey Mary-Sophie Harvey

Pływaczkę odurzono narkotykami w czasie MŚ. Gdy się ocknęła, miała sińce i otarcia na nogach

2022-07-07 16:11

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) wszczęła śledztwo w zagadkowej sprawie kanadyjskiej zawodniczki Mary-Sophie Harvey, która mogła zostać celowo odurzona w trakcie niedawnych mistrzostw świata na długim basenie w Budapeszcie. Impreza odbyła się w drugiej połowie czerwca w stolicy Węgier.

Co właściwie się stało 22-letniej pływaczce? Zawodniczka kadry Klonowego Liścia opublikowała niepokojące zdjęcia w mediach społecznościowych. Widać na nich otarcia i siniaki na jej nogach. Jak podkreśliła Kanadyjka, te ślady pojawiły się u niej, gdy pozostawała bez świadomości. Dodała również, że dysponuje innymi fotografiami, których ze względu na większą drastyczność, nie zdecydowała się pokazać publicznie. – FINA zdaje sobie sprawę z niepokojących doniesień medialnych dotyczących Mary-Sophie Harvey i jest głęboko zaniepokojona jej stanem – oświadczyła światowa federacja pływacka portalowi indsidethegames.com. – Jesteśmy w kontakcie z kanadyjską federacją i lokalnym komitetem organizacyjnym. W 2021 r. FINA przyjęła szeroko zakrojone środki mające na celu ochronę sportowców, a niezależny oficer śledczy zostanie przydzielony do dalszego zbadania sprawy – dodano w komunikacie.

Szokujące słowa o Idze Świątek. Legenda sugeruje, że jest wyczerpana. Zatrważająca teoria

Katarzyna Wasick wicemistrzynią świata!

Jak poinformowała Harvey, czterokrotna srebrna medalistka Igrzysk Panamerykańskich, była całkowicie nieprzytomna przez cztery do sześciu godzin najprawdopodobniej po zażyciu narkotyków i nie wie, jak do tego doszło. Dodała, że była z kolegami z drużyny, gdy doszło do incydentu.

Medalowy połów pływaków: polska sobota na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Nie obyło się jednak bez sędziowskiego skandalu

W ostatnią noc mistrzostw świata zostałam odurzona – napisała pływaczka na Instagramie. – Wtedy nie byłam świadoma tego, co się ze mną dzieje, po prostu zapamiętałam jak następnego ranka obudziłam się całkowicie zagubiona, z kierownikiem zespołu i lekarzem przy moim łóżku.

– Pamiętam, że świętowałam udział w zawodach, z umiarem, mając na względzie kolejne zawody, ale nic więcej nie kojarzę. To był czas od czterech do sześciu godzin, w którym nie mogę sobie przypomnieć ani jednej rzeczy – przyznała Mary-Sophie Harvey, brązowa medalistka MŚ w sztafecie kobiet 4x200 dow.

Pływackie MŚ. Nie zdobył złota w basenie, ale kosi na Balatonie. Florian Wellbrock wypływa na bohatera

Kanadyjska federacja pływacka informuje: „Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tym, Mary otrzymała na miejscu doskonałą opiekę medyczną od naszego lekarza i pozwolenie na powrót do domu. Pozostawaliśmy w kontakcie od czasu jej powrotu i oferujemy jej wsparcie. Nadal zbieramy informacje na temat sytuacji, a akta sprawy zostały przekazane naszemu niezależnemu oficerowi ds. bezpieczeństwa sportowego” – przekazano.

Sonda
Czy zażywałeś kiedyś narkotyki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze