Pele

i

Autor: AP PHOTO/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO Pele

Ujawniono ważne informacje

Po śmierci Pele wypłynęły sensacyjne wiadomości o legendzie. Rodzina musiała przeżyć szok, treść testamentu zaskakuje

2023-03-08 12:55

Śmierć Pele była bardzo smutnym zakończeniem 2022 roku. Legendarny Brazylijczyk odszedł w wieku 82 lat po walce z chorobą nowotworową. Brazylia na długie dni pogrążyła się w żałobie, a tysiące kibiców oddawało hołd wielkiemu piłkarzowi. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty o testamencie Pelego. Okazuje się, że Brazylijczyk mógł mieć jeszcze jedną córkę, której personalia nie są znane.

Pele uznawany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Był strzelcem wyborowym i jako jedyny zawodnik w dziejach futbolu zdobył trzy złote medale mistrzostw świata. Nie może więc dziwić, że w Brazylii uznawany był za piłkarskiego boga. 29 grudnia 2022 roku miliony kibiców pogrążyły się w żałobie po informacji, że Pele nie żyje. Zmarł w wieku 82 lat.

Ujawnili treść testamentu Pelego. Mowa o nieznanej córce

Pożegnanie legendy trwało kilka dni i mnóstwo fanów piłki nożnej chciało oddać hołd swojemu idolowi. Po ponad dwóch miesiącach od śmierci Pelego pojawiły się informacje dotyczące jego testamentu. Agencja AFP ujawniła, że trzecia i ostatnia żona Brazylijczyka otrzyma 30% majątku w tym "obowiązkowo" dom, w którym mieszkali w Guaruja. To kurort w Sao Paulo.

Natomiast 70% majątku podzielone zostanie między dzieci Pelego. Okazuje się jednak, że w testamencie jest informacja, jakoby po świecie chodziła nieznana córka legendy. - Wskazał w testamencie na możliwość istnienia kolejnej córki. Jej uznanie będzie zależało od badania DNA, którego do tej pory nie można było przeprowadzić ze względu na pandemię i stan zdrowia Pelego - powiedział Luiz Kignel, prawnik trzeciej żony Pelego. Podobno podjęto już kroki w celu ustalenia ojcostwa.

PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Listen on Spreaker.
Najnowsze