Polski pomocnik z kolejnym klubem we Włoszech. Giro d'Italia Tomasza Kupisza

2020-09-15 15:34 MaSz
Tomasz Kupisz
Autor: Cyfra Sport Tomasz Kupisz

Pomocnik Tomasz Kupisz (30 l.) na dobre zadomowił się we Włoszech. Najwyraźniej nasz rodak czuje się w Italii znakomicie. Najlepiej widać to po liczbie klubów, które reprezentował w tym kraju. Trochę się tego uzbierało.

Tomasz Kupisz wyjechał do Włoch przed siedmioma laty z Jagiellonii Białystok. W tym okresie zaliczył już dziesięć drużyn. Jednak na poziomie Serie A ma tylko jeden występ. Wiosną 2014 roku zagrał 28 minut w barwach Chievo Werona przeciwko Interowi Mediolan. Później występował już tylko na poziomie Serie B, ale i zdarzyło się mu zejść niżej do Serie C (jedna runda). W takich klubach do tej pory występował polski pomocnik: Chievo, Cittadella, Brescia, Novara, Cesena, Ascoli, Livorono, Bari, Trapani. Z tym ostatnim zespołem przeżył degradację do trzeciej ligi.

Dlaczego Legia nie ogłasza pozyskania Valencii? Czyżby kłopoty na ostatniej prostej?

Teraz właśnie znalazł kolejnego pracodawcę. W nowym sezonie będzie zakładał koszulkę Salernitany. Do zespołu Serie B trafił na zasadzie wypożyczenie z Bari. Nowy zespół polskiego piłkarza zastrzegł sobie opcję pierwokupu. We Włoszech druga liga inauguruje rozgrywki 26 września. W pierwszej kolejce Salernitana zagra u siebie z Regginą. 

Gwiazdor Śląska przeszedł do historii. Piotr Celeban jest NAJLEPSZY w Ekstraklasie

Najnowsze