Legia Warszawa - Górnik Zabrze 3:0. Bartosz Bereszyński, Prejuce Nakoulma

Puchar Polski. Górnik wyrzuca Legię z rozgrywek

2013-12-18 21:48

W 1/8 finału Pucharu Polski Górnik Zabrze pokonuje Legię Warszawa 3:1. Mistrzowie Polski nie obronią trofeum wywalczonego przed rokiem.

Legia Warszawa nie zdobędzie Pucharu Polski po raz czwarty z rzędu. W Zabrzu zespół prowadzony przez Jana Urbana okazał się gorszy od gospodarzy i żegna się z tymi rozgrywkami.

Przeczytaj koniecznie: Polscy skoczkowie zdobywają złoto na Uniwersjadzie!

Środowe spotkanie nie zaczęło się dobrze dla obrońców trofeum, którzy przegrywali od piatej minuty po bramce Mateusza Zachary. W drugiej połowie drużyna Ryszarda Wieczorka zdobyła jeszcze dwie bramki, Legie stać było tylko na gola Helio Pinto i porażka stała się faktem.

W ćwierćfinale Górnik Zabrze zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:1 (1:0)
Mateusz Zachara 5', Wojciech Łuczak 60', Przemysław Oziębała 89' – Helio Pinto 71'

Legia: Kuciak - Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Wawrzyniak, Furman (64 Augusto), Jodłowiec, Kucharczyk, Radovic, Ojaama, Dwaliszwili (58 Pinto)

Górnik: Steinbors - Olkowski, Pandża, Łukasiewicz, Małkowski, Sobolewski (37 Łuczak), Mączyński, Przybylski, Madej (82 Szeweluchin), Nakoulma (87 Oziębała), Zachara