Frank de Boer

i

Autor: East News Frank de Boer

Rywale Polaków w Lidze Narodów nie są już osieroceni. Holandia ma nowego selekcjonera

2020-09-23 21:50

Holandia to rywal reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Po odejściu Ronalda Koemana do Barcelony federacja rozpoczęła poszukiwania nowego trenera. Teraz już wiadomo, kto będzie prowadził kadrę "Oranje". Nowym selekcjonerem został legendarny Frank de Boer, który z powodzeniem występował w takich gigantach jak Ajax Amsterdam czy Barcelona. Cel, jaki przed nim postawiono, to awans do mundialu w Katarze.

Federacja Holandii rozglądała się za nowym szkoleniowcem po tym, jak Ronald Koeman zdecydował się przyjąć ofertę z Barcelony. W tej sytuacji w dwóch pierwszych spotkaniach drużynę narodową prowadził Dwight Lodeweges, który był asystentem w sztabie szkoleniowym Koemana. Holandia pokonała 1:0 w Amsterdamie Polskę na inaugurację nowego sezonu Ligi Narodów, a w drugim spotkaniu przegrała 0:1 z Włochami.

Wielka TAJEMNICA Lewandowskiego ujrzała światło dzienne! Płakał jak dziecko

Teraz oficjalnie ogłoszono, że obowiązki selekcjonera Holandii przejmuje Frank de Boer. To utytułowany obrońca drużyny narodowej, w której zagrał 112 meczów, strzelił 13 goli. Był gwiazdą Ajaksu Amsterdam i Barcelony. Karierę piłkarską skończył w Katarze. W roli szkoleniowca zaczynał w Ajaksie, prowadził także Inter Mediolan, Crystal Palace, A ostatnio związany był z Atalanta United, klubem z MLS.

Wielka gwiazda FC Barcelona NIE ŻYJE. Z Dumą Katalonii wygrał Puchar Europy

Po raz pierwszy kadrę Holandii poprowadzi w towarzyskim spotkaniu z Meksykiem (7 października). Kolejne mecze to już rywalizacja w Lidze Narodów. Rywalami będą ekipy: Bośni i Hercegowiny (11 października) i Włoch (14 października).

Neymar okazał się rasistą? OKRUTNA kara dla Brazylijczyka wisi w powietrzu

Najnowsze