Włodzimierz Szaranowicz

i

Autor: SE Włodzimierz Szaranowicz

O nieznanym pochodzeniu Włodzimierza Szaranowicza na pewno nie wiedzieliście! Gdy się urodził, nazywał się zupełnie inaczej!

2021-06-29 10:35

Włodzimierz Szaranowicz przez lata ciężko pracował na swoje nazwisko, pracując w pocie czoła w TVP przy największych imprezach sportowych. Popularny dziennikarz w 2019 roku zdecydował się przejść na emeryturę, ale do dziś wspominany jest przez kibiców z rozrzewnieniem. Stał się autorem wielu legendarnych cytatów. Jednak tylko nieliczni zdają sobie sprawę z pochodzenia Włodzimierza Szaranowicza. Po narodzinach nazywał się zupełnie inaczej!

Włodzimierz Szaranowicz przez lata był ikoną TVP. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe, w tym igrzyska olimpijskie i wielkie sukcesy naszych skoczków narciarskich. Jego przejście na emeryturę w 2019 roku było wielkim ciosem dla wszystkich związanych z polskim sportem. Kibice do dzisiaj ze łzami wzruszenia w oczach wspominają jego pełne pasji cytaty. Szaranowicz wciąż ma wielu fanów nad Wisłą, ale tylko najwierniejsi z nich znają jego najskrytsze tajemnice. Do takich należy z pewnością pochodzenie legendy mikrofonu. Komentator sportowy urodził się w Warszawie, ale jego nazwisko wskazuje, że rodzina wcale nie pochodziła z Polski. Wystarczy wspomnieć, że według dostępnych w internetowej encyklopedii informacji, Włodzimierz Szaranowicz w chwili narodzin nazywał się zupełnie inaczej. Później jednak jego nazwisko spolszczono i zyskał sławę sięgającą najdalszych zakątków naszego kraju.

Zobacz: Na Dariusza Szpakowskiego posypały się gromy po pomyłkach na żywo w TVP. Zbigniew Boniek nie mógł dłużej milczeć

Sonda
Czy tęsknisz za komentarzem Włodzimierza Szaranowicza?

Włodzimierz Szaranowicz rodzina. Tajemnica pochodzenia komentatora

Włodzimierz Szaranowicz urodził się w 1949 roku w Warszawie. Jego rodzina pochodziła jednak z Czarnogóry, co przełożyło się na jego imię i nazwisko. Tuż po narodzinach ikona polskiego komentarza nazywała się Vladimir Šaranović. Skąd rodzina wzięła się w Polsce? Otóż rodzice Włodzimierza Szaranowicza byli czarnogórskimi imigrantami z Jugosławii. Matka komentatora pochodziła z Cetynii, a ojciec pochodził z rodu Saranoviciów, który zamieszkiwał okolice Podgoricy. Podczas II Wojny Światowej tata Włodzimierza Szaranowicza był partyzantem. Trafił do obozu jenieckiego we Włoszech, a następnie rozpoczęła się rodzinna wędrówka po Europie.

W 1948 roku ojciec komentatora osiadł w Warszawie, gdzie podjął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Poznał tam swoją żonę i po roku urodził się ich syn - znany jako Włodzimierz Szaranowicz. Włodzimierz Szaranowicz Czarnogórę po raz pierwszy odwiedził jako 21-latek. Później wracał tam bardzo często.

Choć kraj przodków darzy szczególnym sentymentem, to w Polsce ma wszystko to, co najważniejsze. Założył szczęśliwą rodzinę, a żona Małgorzata wspierała go w każdym momencie życia. Zdjęcia tej cudownej pary znajdziecie w poniższej galerii.

Włodzimierz Szaranowicz ma nieznane pochodzenie. Rodzina komentatora

Jak widać, Włodzimierz Szaranowicz to postać bardzo barwna, której życie zawsze było ciekawe. Z dostępnych informacji wynika, że ikona TVP bardzo mocno przeżyła wojnę domową w ojczyźnie rodziców. Młodszy brat Szaranowicza w końcówce lat 70. ubiegłego wieku ukończył studia w Polsce, po czym wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Sam Szaranowicz jeszcze przed rozpoczęciem pracy w mediach, chwytał się różnych zajęć.

Pierwotnie chciał pracować naukowo i skupiać się na historii sportu. Jednak życie zmusiło go do wyjazdów za granicę. Pracował w Szwecji i Anglii. Był sprzedawcą obrazów, sprzątaczem w parku zabaw czy barmanem.

Zobacz: Adam Małysz wreszcie pokazał jej głowę na zdjęciu, a żona była tuż obok. Ta suczka to już prawdziwa miłość legendy skoków

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze