Złe wieści w sprawie IO Tokio! Czy Igrzyska Olimpijskie są zagrożone?

Igrzyska Olimpijskie w Tokio
Autor: AP PHOTO Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Igrzyska Olimpijskie w Tokio są zagrożone? Pojawiają się kolejne złe wiadomości w temacie koronawirusa w Japonii. W Tokio rośnie liczba zakażeń COVID-19 z nowej mutacji. Ponadto, wykryto także pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem wśród osób zaangażowanych w sztafetę olimpijską.

W piątek ma zapaść decyzja o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w Tokio, gdzie za trzy miesiące mają się rozpocząć przełożone z ubiegłego roku igrzyska olimpijskie. Powodem jest znaczący przyrost przypadków zakażeń koronawirusem. Rząd zamierza wprowadzić stan wyjątkowy w stolicy już po raz trzeci. Inne miasta, których mogą dotknąć wynikające z tego restrykcje, to m.in. Osaka, Kioto i położona również na wyspie Honsiu prefektura Hyogo.

Igrzyska Olimpijskie. Koronawirus w Tokio

Gdyby władze zdecydowały się na ten krok, to stan wyjątkowy obowiązywałby od niedzieli do 11 maja. W tym czasie wypada m.in. tzw. Złoty Tydzień z kilkoma świętami państwowymi, które zwykle powodują ożywiony ruch turystyczny. Japonia od jakiegoś czasu mierzy się z ponownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. W kraju szerzy się bardziej zaraźliwy wariant N501Y. W Tokio w ciągu ostatniej doby odnotowano 861 nowych zakażeń. To najwyższy wskaźnik od stycznia i drugi z rzędu dzień, w którym liczba przekroczyła 800.

Olimpijczycy w Tokio będą codziennie testowani na koronawirusa. Nowe reguły na igrzyskach

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio zgłosili w czwartek pierwsze zakażenie koronawirusem, do jakiego doszło w czasie sztafety z ogniem olimpijskim. Tokijski komitet organizacyjny ogłosił wykrycie zakażenia koronawirusem u 30-letniego policjanta, który 17 kwietnia w prefekturze Kanagawa kierował ruchem ulicznym, gdy zmierzała tamtędy sztafeta z ogniem olimpijskim. To pierwsza potwierdzona infekcja wiązana z tym wydarzeniem.

IO w Tokio: TERMIN. Kiedy się odbędą?

Przełożone o rok właśnie z powodu pandemii COVID-19 igrzyska mają się rozpocząć 24 lipca. Tymczasem poparcie dla organizacji igrzysk wśród Japończyków niemal z dnia na dzień maleje. Większość jest za ich odwołaniem bądź kolejną zmianą terminu. Jednak rząd i Międzynarodowy Komitet Olimpijski na razie nie biorą takiego rozwiązania pod uwagę. W najbliższych dniach mają za to zostać wydane kolejne poradniki dla wszystkich uczestników imprezy. Na całe szczęście na razie nic nie wskazuje na to, by Igrzyska Olimpijskie miały być zagrożone lub  miały zostać odwołane.

Rosjanie zakpili ze wszystkich przed igrzyskami w Tokio. Międzynarodowa burza wywołana jedną rzeczą

Wicemistrz Europy Mateusz Borkowski ciężko trenuje do igrzysk w Tokio
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze