Celia Krychowiak

i

Autor: Instagram/Celia Krychowiak Celia Krychowiak

Żona Krychowiaka przerwała milczenie. Po wyjeździe z Rosji powiedziała, co leży jej na sercu

2022-03-15 19:13

O Grzegorzu Krychowiaku było w ostatnim czasie głośno, gdyż polski pomocnik jasno sprzeciwił się Rosji w związku z prowadzeniem przez ten kraj wojny w Ukrainie. Jeden z liderów reprezentacji Polski występował w klubach z ligi rosyjskiej przez ostatnie niemal 4 lata, ale działania Władimira Putina obrzydziły mu ruble. Polak przeniósł się do AEK Ateny i zabrał ze sobą żonę. Celia Krychowiak przez długi czas milczała, ale w końcu zdobyła się na szczere wyznanie w czasach wojny.

Krychowiak trafił do Rosji latem 2018 roku, gdy na zasadzie wypożyczenia porozumiał się z Lokomotiwem Moskwa. Klub ze stolicy tego kraju wyciągnął go z Paris Saint-Germain, gdzie Polak nie miał już przyszłości. W barwach „Loko” występował przez trzy lata i błyskawicznie stał się gwiazdą ligi. Dla wielu zadziwiający był przedsezonowy transfer środkowego pomocnika do Krasnodaru, jednak w nowej drużynie 86-krotny reprezentant kraju z miejsca został liderem. Zakładał opaskę kapitana, a nawet wykonywał rzuty karne. Rosyjska sielanka skończyła się jednak wraz z rozpoczęciem działań wojennych na terytorium Ukrainy. Krychowiak wyraźnie potępił działania Putina i zaczął napierać na klub, by rozwiązać kontrakt. Mówi się, że wpłynął na decyzje innych zagranicznych piłkarzy Krasnodaru, którzy zawiesili swoje umowy i opuścili Rosję. Polak najdłużej z nich walczył o całkowite rozstanie, jednak ostatecznie skorzystał z nowych przepisów FIFA. Zawiesił obowiązujący kontrakt i przeniósł się do końca sezonu do AEK Ateny. Tym samym wraz z żoną zamienił mroźny wschód Europy na ciepłe południe kontynentu. Celia natychmiast poczuła ulgę i zdobyła się na poruszający wpis.

Dziewczyna Milika w wyzywającym stroju. Odsłoniła brzuch publicznie. Potem nie szczędzili sobie czułości

Sonda
Czy AEK Ateny to dobry klub dla Grzegorza Krychowiaka?

Żona Krychowiaka dosadnie o Rosji

Francuska modelka chętnie korzystała z życia w Rosji, gdzie zwłaszcza w Moskwie miała swoje ulubione miejsca. Nagła sytuacja zmusiła jednak rodzinę Krychowiaków do poważnych zmian. Ani ona, ani jej mąż nie wyobrażali sobie występów dla rosyjskiego klubu, gdy tuż obok toczy się wojna. Wyjazd do Grecji z pewnością pomógł im ochłonąć, co widać w mediach społecznościowych kobiety. Przez kilka tygodni nie komentowała ona bieżącej sytuacji, ale po ucieczce z kraju agresora szybko podzieliła się publicznie swoimi przemyśleniami.

Reprezentant Rosji odmówił przyjazdu na kadrę! Artiom Dziuba sprzeciwił się wojnie na Ukrainie

Małżeństwo Krychowiaków kocha podróże i chętnie odkrywa nowe miejsca. Tym razem para spędzi kilka miesięcy w Atenach:

„Jako że jesteśmy ludzkością, jako człowiek kieruję moje serce do wszystkich ludzi i rodzin, które przeżywają teraz najgorsze chwile (serca w barwach Ukrainy). Indywidualnie możemy robić małe rzeczy, które okażą się dużym wsparciem. Działamy tak i jestem poruszona, widząc całe to zaangażowanie od dużych firm do pojedynczych osób. Życie w pokoju powinno być zagwarantowane” – napisała na Instagramie 29-latka w publicznym poście. Wcześniejszy jej wpis pochodzi z połowy lutego, gdy świętowała Walentynki, co nie pasuje do jej regularnej aktywności w internecie.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze