Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Grzegorz Krychowiak

Krychowiak ostro krytykowany przez Rosjan. Obrzydliwe słowa, wszystko przez transfer

2022-03-15 9:43

Grzegorz Krychowiak nie wyobrażał sobie zostać w FK Krasnodar w momencie, gdy Rosja przeprowadza krwawą inwazję na Ukrainę. Polak chciał rozwiązać umowę z rosyjskim klubem i nawoływał innych obcokrajowców do tego samego. Ostatecznie udało mu się udać na wypożyczenie do AEK-u Ateny. Teraz, za swój ruch, jest mocno krytykowany w rosyjskich mediach.

Grzegorz Krychowiak z powodzeniem występował w FK Krasnodar. Jednakże gdy Rosjanie rozpoczęli inwazję na Ukrainę, polski gracz postanowił odejść. Klub nie zgodził się na rozwiązanie kontraktu, ale Polak zdołał porozumieć się w sprawie wypożyczenia. To było możliwe dzięki nowym przepisom FIFA, które zezwalają na transfery graczy z Rosji i Ukrainy mimo zamkniętego okienka transferowego. Wszystko wskazuje na to, że Polak lada chwila zwiąże się z AEK-iem Ateny, Krychowiak wylądował już nawet w stolicy Grecji. Za ten ruch Rosjanie są jednak niezwykle źli na polskiego piłkarza i bardzo ostro atakują go w mediach.

Stanisław Czerczesow wstawił się za wykluczonymi Rosjanami. Pokazał, po której jest stronie

Sonda
Czy AEK Ateny to dobry klub dla Grzegorza Krychowiaka?

Krychowiak dał przykład innym obcokrajowcom. Spotkała go za to krytyka

Grzegorz Krychowiak wedle doniesień mediów zebrał wszystkich obcokrajowców z FK Krasnodar i namawiał ich do opuszczenia klubu. Później w oficjalnym komunikacie poinformowano, że Krasnodar zawiesił umowy obcokrajowców, ale na liście nie było Krychowiaka. Polak chciał całkiem rozwiązać kontrakt, to się jednak nie udało. Ostatecznie zadowoli się on wypożyczeniem, a kolejne kroki będzie mógł podjąć dopiero w czerwcu.

Marcin Gortat ostro przejechał się po kapitanie kadry. Bezwzględna reakcja po decyzji Mateusza Ponitki

Już teraz jednak spotyka go krytyka, oczywiście ze strony Rosjan. Ci nie mogą pogodzić się z tym, że Polak zachował się honorowo i nie chce grać w kraju, który napada brutalnie inne państwo. – Zhańbiony Polak z Krasnodaru będzie kontynuował karierę w Grecji – czytamy na portalu Sportkp.ru – Jako jeden z pierwszych zadeklarował chęć opuszczenia Rosji i zawiesił kontrakt z Krasnodarem. Mówiło się też, że Krychowiak zgromadził resztę cudzoziemców i stał się inicjatorem ich masowego odejścia – napisano.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze