Grzegorz Krychowiak

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Grzegorz Krychowiak

Wyszło na jaw, ile ma zarabiać Grzegorz Krychowiak w AEK-u Ateny! Zrezygnował z rosyjskiej fortuny

2022-03-15 10:29

Grzegorz Krychowiak zostanie nowym piłkarzem AEK-u Ateny! Reprezentant Polski wyjechał już z Rosji, która rozpoczęła inwazję na Ukrainę. W konsekwencji FIFA i UEFA pozwoliły na zawieszenie umów zagranicznym piłkarzom i poszukanie na kilka miesięcy nowych ekip. Wyszło na jaw, ile w Grecji zarabiać ma Grzegorz Krychowiak. Zrezygnował z rosyjskiej fortuny, ale to była jedyna słuszna opcja.

Kolejni piłkarze uciekają z Rosji, która została objęta poważnymi sankcjami. Wielu zagranicznych zawodników decyduje się na skorzystanie z furtki, którą dała im FIFA i UEFA. Rosyjska Federacja Piłkarska została zawieszona, a liga wykluczona z europejskich pucharów. Reprezentanci różnych nacji nie mają wątpliwości, co do grania w kraju bandytów, którzy napadli na Ukrainę. Grzegorz Krychowiak zdecydował się na zmianę otoczenia i kontynuowanie kariery przez najbliższe miesiące w greckiej ekstraklasie, AEK-u Ateny.

Ile zarobi Grzegorz Krychowiak w AEK-u Ateny?

Grzegorz Krychowiak nie mógł narzekać na zarobki w ekipie FK Krasnodar. "Krycha" miał zarabiać w Rosji, według portalu Gol24.pl, około trzech milionów euro rocznie. To oznacza, że miesięcznie na jego konto mogło wpływać około 250 tysięcy euro, czyli około miliona złotych.

NIE PRZEGAP! Michniewicz ogłosił krajowe powołania. Wielkie powroty stały się faktem, odkrył karty

Teraz o zarobkach Polaka pisze portal Sportime.gr, który ujawnia, ile ma wpływać na konto jednego z liderów naszej kadry. Krychowiak ma otrzymywać przez miesiące łącznie 350 tysięcy euro, czyli około 115 tysięcy euro. Rezygnuje z ponad połowy swojej kwoty. Oprócz tego ma otrzymać także 100 tysięcy euro za podpisanie umowy z AEK Ateny.

Kim jest Grzegorz Krychowiak?

Grzegorz Krychowiak jest uznanym piłkarzem klasy europejskiej. Przez lata występował w czołowych ligach Starego Kontynentu. Reprezentował barwy Sevilli, PSG, Girodins de Bordeaux czy Lokomotiwu Moskwa. Ostatnio reprezentował barwy Krasnodaru. Jest także uznanym reprezentantów kraju, liderem zespołu.

Zobacz także: Stanisław Czerczesow wstawił się za wykluczonymi Rosjanami. Pokazał, po której jest stronie

AEK Ateny to znany grecki klub, który dwunastokrotnie zdobywał tytuł mistrza kraju. W klubowych gablotach ustawionych jest także piętnaście Pucharów Grecji.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Sonda
Czy AEK Ateny to dobry klub dla Grzegorza Krychowiaka?
Najnowsze