Siatkówka, Aleksander Śliwka, MŚ siatkarzy

i

Autor: FIVB Atakuje Aleksander Śliwka

Przed meczem Polska – USA w MŚ siatkarzy

Aleksander Śliwka był wytykany palcami, w końcu twardo odpowiedział krytykom

2022-09-06 8:39

Mimo że polscy siatkarze w czterech meczach mistrzostw świata przegrali tylko jednego seta, nie brakowało dyskusji na temat wyborów personalnych selekcjonera Nikoli Grbicia. Główna dotyczyła wyboru pomiędzy Aleksandrem Śliwką a Tomaszem Fornalem. Ten pierwszy nie w każdym meczu błyszczał, a ten drugi dawał mu zawsze dobrą zmianę. W 1/8 finału z Tunezją Śliwka nie dał już nikomu powodu do narzekania. – Najważniejsze by nie robić z tego tragedii i wielkiego szumu – mówi o zamieszaniu wokół swojej osoby.

Przyjmujący Zaksy, na którego twardo stawia serbski selekcjoner od początku MŚ, zagrał równo i dobrze. Ktoś powie, że to „tylko” Tunezja, ale przecież i niektórzy poprzedni rywale nie byli z najwyższej półki. Wygląda na to, że Śliwka odzyskuje świeżość. – Cieszę się ze zwycięstwa, a występy indywidualne mają mniejsze znaczenie – zastrzega. – Do tej pory wygrywamy każdy mecz, idziemy do przodu, przeszliśmy kolejną rundę i mamy z czego być zadowoleni. W sporcie są wzloty i upadki, każdy sportowiec potwierdzi, że czasem gra się lepszy mecz, czasem gorszy. I najważniejsze jest to by nie robić z tego tragedii i wielkiego szumu. Ja do tego tak podchodzę. Najważniejsze, żeby wyjść na każdy kolejny mecz z pewnością i wiarą w siebie – podkreśla Śliwka, który dodaje, że ma wsparcie w kolegach i to jest dla niego nie do przecenienia.

Żona Wilfredo Leona otrzymywała obrzydliwe wiadomości. O wszystkim opowiedziała, to nie do pomyślenia

Jakub Kochanowski o walce na śmierć i życie z Amerykanami

– Drużyna mi ufa, a ja wiem, że jestem w stanie grać bardzo dobrze – nie ma wątpliwości. – Wierzy we mnie także trener. Dla mnie najważniejsze jest to, że ludzie wewnątrz teamu, wokół których obracam się na co dzień od paru miesięcy, szanują się nawzajem. Każdy zna wartość kolegi z boiska i to jest nasz atut.

Kamil Semeniuk surowo ocenił mecz z Tunezją! Przyjmujący reprezentacji Polski nie gryzł się w język

Najpoważniejszy sprawdzian czeka Śliwkę i kolegów w czwartek 8 września w ćwierćfinale z USA. Mamy już Amerykanów na rozkładzie w tym turnieju (3:1), ale to było w fazie grupowej w meczu bez gigantycznej stawki. No i Jankesi grali bez superrozgrywającgo Micaha Christensona.

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?

– On daje tej drużynie dużo pewności na boisku – przyznaje Śliwka. – Jednak my mamy tyle jakości w grze, że nie będziemy się oglądać na to, kto prowadzi grę po drugiej stronie. Ten mecz to nowa historia, przegrywający odpada, to zupełnie inny kaliber niż faza grupowa, nowa bitwa i miejmy nadzieję, że dla nas zwycięska.

Jakub Kochanowski wprost o meczu ćwierćfinałowym! Reprezentant Polski odniósł się do słów gwiazdy USA

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze