Michał Gogol, Vital Heynen

i

Autor: Cyfra Sport Michał Gogol, Vital Heynen

Polacy z szansami na medal?

Asystent Vitala Heynena nie gryzł się w język. Tak ocenia Polaków na mistrzostwach, dosadna ocena

2022-09-08 10:50

To będzie niebywale emocjonujący wieczór dla polskich kibiców siatkówki. W czwartek biało-czerwoni będą chcieli zrobić kolejny krok w kierunku medalu mistrzostw świata. Na ich drodze ponownie znajdą się Amerykanie, którzy o mało co nie przegrali z Turcją. Były asystent Vitala Heynena, Michał Gogol nie ma wątpliwości, że Polacy z meczu na mecz się rozkręcają.

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn ponownie zawitały do Polski i ponownie reprezentacja biało-czerwonych jest w gronie faworytów do złotego medalu. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia ma za sobą cztery zwycięskie mecze. Polacy wygrali z Bułgarią, Meksykiem, Stanami Zjednoczonymi oraz Tunezją. Los chciał, że w ćwierćfinale znów zmierzą się z Amerykanami.

Cudowna chwila w życiu polskiego siatkarza. Ogromna radość, życiowa rola reprezentanta biało-czerwonych

Asysten Heynena nie gryzł się w język. Szczere słowa o polskich siatkarzach

Boje z zespołem z Ameryki Północnej niemal zawsze były emocjonujące i niebywale zacięte. Raz górą byli Polacy, raz Amerykanie i bardzo często trudno jest przewidzieć ostateczny wynik spotkania. Ostatni mecz toczył się jednak pod dyktando Polaków. Mimo że przeciwnicy wygrali pierwszego seta, trzy kolejne partie padły łupem naszych reprezentantów.

Aleksander Śliwka przed ćwierćfinałem z USA... nie wypije kawy. Tłumaczy dlaczego

Mecz w ćwierćfinale to nowa historia, ale wydaje się, że Stany Zjednoczone nie są w najwyższej formie. Natomiast Polacy rozkręcają się z meczu na mecz. Zauważa to również były asystent Vitala Heynena, Michał Gogol. - Nie dostrzegamy tego, że gramy bardzo dobry turniej cały czas. Nie wiem, dlaczego skupiamy się tak bardzo na negatywach. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej, rozwijamy się w zagrywce, a akcje wyglądają płynnie - powiedział trener w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?

Ważne słowa o polskich siatkarzach. Trener powiedział to wprost

- Przed czterema, ośmioma laty zawsze mieliśmy kryzys, problemy. Wprawdzie była inna formuła, były trochę dłuższe, ale przed czterema laty nie graliśmy tak dobrze i płynnie, jak ta reprezentacja - ocenił Gogol. Trener twierdzi również, że gra Polaków jest bardzo równa i do tej pory nie dostrzegł żadnych słabszych momentów w ich poczynaniach.

- Nie powinniśmy mieć obaw przed meczem z USA. To będzie spotkanie na wysokich emocjach i nerwach. Więcej atutów jest po stronie Polski. To może być długie starcie, mające kilka oblicz. Patrząc na grę w ostatnich kilku meczach, dobre zmiany naszych rezerwowych: Fornala i Kłosa, mamy dobrą podwójną zmianę, mamy więcej atutów - powiedział Gogol o czwartkowym spotkaniu.

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 4
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze