Bartosz Bednorz i Maciej Muzaj udanie zaczęli ligę w Rosji. „Wrażenia są niesamowite”

2020-09-27 9:28
Siatkówka, Maciej Muzaj, Bartosz Bednorz, Rosja, Zenit Kazań, Ural Ufa
Autor: Twitter/volleyufa, zenit-kazan.com Maciej Muzaj (z lewej) i Bartosz Bednorz rozpoczęli grę w nowym sezonie Superligi rosyjskiej

W weekend wystartowała Superliga siatkarzy w Rosji, z udziałem dwóch naszych reprezentantów. Polacy pokazywali się już co prawda na parkiecie w meczach przed startem sezonu, ale dopiero teraz rozegrali pierwsze spotkania o punkty. Bartosz Bednorz w Zenicie Kazań i Maciej Muzaj w Uralu Ufa zaliczyli udane i co najważniejsze zwycięskie mecze.

Bednorz ostatnio pauzował w spotkaniach Pucharu Rosji z powodu lekkiego urazu i był przygotowywany właśnie na start rozgrywek ligowych. Zenit podejmował Fakieł Nowy Urengoj, zespół prowadzony przez włoskiego trenera Camillo Placiego, który ma w składzie znanych rosyjskich siatkarzy, między innymi czołowego reprezentanta kraju Dmitrija Wołkowa, czy znanego z PlusLigi Maksyma Żygałowa. Drużyna z Kazania męczyła się przez dwie godziny i dwadzieścia minut, ostatecznie zwyciężyła 3:2. Bednorz wyszedł w pierwszej szóstce u boku N'Gapetha, Wolwicza, Bućki, Kononowa i Michajłowa. Reprezentant Polski kończył spotkanie z 17-punktowym dorobkiem, 41-procentową skutecznością w ataku (13/32) i 74-procentowym wskaźnikiem pozytywnego przyjęcia. Zaliczył dwa asy i dwa bloki.

Znana siatkarka kwitnie w ciąży. Ojcem dziecka jest były gwiazdor Skry Bełchatów

– Nie graliśmy zbyt dobrze, ale cieszę się, że zadebiutowałem w Zenicie i drużyna wygrała – powiedział Bednorz. – Mamy kłopoty ze zgraniem, bo po raz pierwszy występowaliśmy razem na parkiecie w tym składzie, z powodu problemów przed sezonem. Potrzebujemy czasu, by złapać właściwy rytm. Ale oczywiście moje wrażenia są niesamowite.

Zaksa Kędzierzyn ograła Skrę. Aleksander Śliwka: Jesteśmy głodni zwycięstw [WIDEO]

Tymczasem drużyna Muzaja Ural Ufa grała na wyjeździe, ale w miejscu doskonale znanym Polakowi – w hali Gazpromu Surgut, którego barwy reprezentował nasz atakujący w poprzednim sezonie. Ural był faworytem i wywiązał się z tej roli znakomicie, zwyciężając łatwo 3:0 w setach do 13, 20 i 16. Mecz trwał 77 minut, a Muzaj zdobył 21 pkt, kończąc 15 z 25 ataków i serwując 4 asy.

Bartosz Bednorz trenuje na obozie w Spale

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze