Łukasz Kaczmarek

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Kaczmarek

Morale siatkarzy poszło w dół

Łukasz Kaczmarek nie rozpacza. „Ze srebra można się cieszyć, bo Włosi zagrali galaktyczną siatkówkę”

2022-09-12 1:32

W finałowym meczu mistrzostw świata siatkarzy trochę z zaskoczenia dostał dużo więcej szans niż można się było spodziewać. Drugi atakujący Łukasz Kaczmarek zmieniał Bartosza Kurka, gdy nasz lider dostał zadyszki. Kilka akcji „Zwierzu” zakończył udanie, ale generalnie nie mógł pomóc w przełamaniu kapitalnie grających Włochów, którzy odprawili Polaków bezdyskusyjnie 3:1 i zdobyli złoto.

– Włosi zagrali galaktyczną siatkówkę, nie do osiągnięcia dla nas dzisiaj – przyznał Kaczmarek. – Naprawdę uderzaliśmy serwisem mocno, ale oni wszystko trzymali, ten Lavia był niesamowity. Mają bardzo młodą drużynę, a zagrali jak doświadczony team, który osiągnął niejeden sukces. Trzeba im oddać, że byli lepsi i zasłużyli na złoty medal. – Wydaje mi się, że fizycznie wyglądaliśmy dobrze, ale Włosi od połowy drugiego seta złapali „flow” i utrzymali do końca meczu. Z naszej strony były frustracje, że coś tam nie wychodziło. Ja sam miałem sytuację, że atakuję po skosie, a tam rywal mnie broni lewa ręką i piłka po taśmie wraca na naszą stronę i wpada w parkiet – opowiada Kaczmarek.

To jakiś absurd! Śmieszne pieniądze za złoty medal MŚ siatkarzy. Ile zarobią siatkarze za medal MŚ?

Jak dodaje, to wpłynęło na samopoczucie polskich siatkarzy od strony mentalnej i sportowej.

– Po takich akcjach morale idzie w dół, a u nich niesamowicie do góry – powiedział siatkarz Zaksy. – Jednak uważam, że dla tej drużyny wicemistrzostwo świata to sukces. Wiemy oczywiście, że w każdym turnieju jesteśmy faworytami, ale dla mnie osobiście to udany czas, podobnie jak dla chłopaków z Zaksy, którzy wygrali też ligę polską, i Ligę Mistrzów. Taki scenariusz bralibyśmy w ciemno. Myślałem, że 2021 rok był najlepszym w mojej karierze, ale teraz za taki uważam rok 2022.

Tajemnicze słowa komentatora TVP o Bartoszu Kurku. „Nie będziemy roztrząsać”, o co chodziło?

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?

Jak zareagował Nikola Grbić? – Trener powiedział po meczu, że jest z nas dumny, ale dodał, że jeśli chce się grać o najwyższe cele, to nie wystarcza gra na jednym poziomie. Włoska siatkówka była dzisiaj nie do osiągnięcia dla nas, ale mamy materiał, żeby nad tym pracować i żeby w Paryżu na igrzyskach było coś fajnego – kończy nasz atakujący.

Bartosz Kurek o drugim miejscu w MŚ: Nie jesteśmy ludźmi, którzy zaakceptują srebro, wymagamy więcej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze