Marcin Możdżonek zakończył karierę

2020-02-26 22:09 MC
Marcin Możdżonek
Autor: C Marcin Możdżonek

Marcin Możdżonek przy okazji meczu Asseco Resovia Rzeszów - VERVA Warszawa Orlen Paliwa pożegnał się z kibicami. Wszystko wskazuje na to, że już więcej nie zobaczymy go na parkiecie i to koniec jego kariery. - To dla mnie trudny moment - powiedział siatkarski mistrz świata z 2014 roku.

Możdżonek kilkanaście dni temu rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów. Wszystko przez problemy zdrowotne - odnowiła mu się bowiem kontuzja lewej nogi, którą miał operowaną dwa lata wcześniej. Przy okazji meczu z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa przyszedł czas na pożegnanie...

- Życie sportowca składa się z trudnych i bardzo wesołych momentów. To dla mnie moment trudny. Dziękuję wam bardzo za oklaski i podziękowania. Dzięki wam jest mi dużo łatwiej znieść już prawdopodobnie rozbrat na zawsze z siatkówką. Dziękuję, że mogłem grać w tym klubie przed wami - powiedział 35-latek.

Możdżonek w trakcie kariery klubowej występował w AZS Olsztyn, PGE Skrze Bełchatów, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Halkbanku Ankara, Cuprum Lubin i Asseco Resovii Rzeszów. Na swoim koncie ma m.in. trzy tytuły mistrza Polski, pięć Pucharów Polski, jak również wicemistrzostwo i Puchar Turcji czy dwa srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata.

Jeśli chodzi o drużynę narodową, Możdżonek rozegrał 242 mecze. W latach 2011-2014 był kapitanem reprezentacji Polski. Wspólnie z Biało-czerwonymi wygrał m.in. mistrzostwo świata 2014, mistrzostwo Europy 2009 i Ligę Światową 2012.

Najnowsze