reprezentacja Włoch, siatkówka, Włochy siatkówka

ME siatkarzy 2017: Włosi w ćwierćfinale! W barażu nie dali szans Turkom

2017-08-30 21:15

Reprezentacja Włoch wygrała swoje spotkanie barażowe z Turcją 3:0 w setach i zasłużenie awansowała do ćwierćfinału! Italia nie dała szans słabszemu przeciwnikowi, choć w pewnym momencie spotkania wydawało się, że Turcy będą w stanie nagle odwrócić losy spotkania. Tak się jednak nie stało. Pewni swego Włosi w kluczowym momencie potrafili zniwelować sporą stratę. Na kogo trafią w ćwierćfinale?

Drogi obu drużyn do meczu barażowego była odmienne. Włosi rozpoczęli turniej od porażki z Niemcami, którzy odebrali im pierwsze miejsce w grupie i możliwość bezpośredniej kwalifikacji do ćwierćfinału. W kolejnych meczach reprezentanci Italii pewnie pokonali Słowaków i Czechów, ale nawet wygrane bez straty seta nic nie dały. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego trafili do fazy play-off. Z kolei Turcja rozpoczęła mistrzostwa od zwycięstwa nad Holandią. Siatkarze znad Bosforu wygrali za trzy punkty i po pierwszej kolejce liderowali grupie D. W swoim drugim meczu napsuli sporo krwi Belgom, ale ostatecznie przegrali tie-break. W pojedynku numer trzy przegrali z Francją 0:3.

Do barażowego starcia z Włochami Turcja przystępowała jako drużyna skazana na porażkę, ale za sobą miała pozytywne opinie obserwatorów i znajomość katowickiej hali, w której odbywał się mecz. Niestety, ta znajomość na niewiele się zdała. To ekipa Italii zgodnie z oczekiwaniami dominowała na parkiecie. W pierwszych dwóch setach wręcz zmiażdżyła rywali. Turcy nie dobili nawet do granicy 20 punktów.

Walkę nawiązali jedynie w trzeciej partii, ale nie byli nawet w stanie utrzymać kilkupunktowej przewagi. Prowadzili praktycznie przez całego seta, i to wyraźnie. Jednak Włosi doprowadzili do remisu w samej końcówce. Ostatecznie kluczową partię wygrali 31:29 i awansowali do ćwierćfinału, w którym zagrają z Belgią.