siatkówka

i

Autor: Pixaby XIX Memoriał Huberta Wagnera. Wiemy, kto zagra w Krakowie! [DATA, DRUŻYNY]

Nie mają wstydu! Rosjanie żadają ogromnego odszkodowania za odebranie praw do mistrzostw świata w siatkówce, pozew już złożony!

2022-04-06 18:37

Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej (RFV) złożyła dokumenty do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS), żądając olbrzymiego odszkodowania za odwołane mistrzostw świata. Wiadomość potwierdził sekretarz generalny RFV Aleksander Jaremenko.

- Pozew jest gotowy, złożyliśmy odpowiednie dokumenty. Teraz ważne jest uzyskanie wsparcia prawnego, co nie jest łatwe ze względu na problemy z wypłatą dla prawników. Płatności nie przechodzą - powiedział Jaremenko, dodając że w pozwie wymieniana jest kwota aż 80 milionów dolarów tytułem rekompensaty za poniesione straty przy organizacji imprezy. Według pierwotnego planu, MŚ siatkarzy miały się odbyć się w dniach 26 sierpnia – 11 września w 10 miastach: Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Jarosławiu, Kazaniu, Jekaterynburgu, Ufie, Nowosybirsku, Kemerowie i Krasnojarsku.

Siatkarze walczą o grubą kasę. Milion do wzięcia

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) 1 marca odebrała imprezę Rosji ze względu na napaść militarną na Ukrainę. 14 marca minął termin wyznaczony przez FIVB dla federacji zainteresowanych organizacją mistrzostw. Polski Związek Piłki Siatkowej takiego oficjalnego wniosku nie złożył, co jednak zdaniem rzecznika PZPS Mariusza Szyszki nie oznacza, że strona polska nie jest zupełnie zainteresowana przeprowadzeniem części turnieju w kraju.

FIVB nie wyklucza bowiem, że mistrzostwa rozegrane zostaną w zmienionej formule. Nowy projekt zakłada, że tak jak pierwotnie zakładano, 24 reprezentacje zostaną podzielone na sześć grup. Natomiast zamiast drugiej fazy grupowej, rozegrana zostanie runda play off z udziałem 16 uczestników (1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały i finał). Zmniejszenie liczby spotkań do 52 oznacza też redukcję kosztów organizacji turnieju. A według Szyszki, właśnie obciążenia finansowe mogą okazać się poza zasięgiem związku.

Duże zaskoczenie! Michał Winiarski obejmie siatkarską kadrę Niemiec

Medialne doniesienia utrzymują, że Rosjanie za organizację mistrzostw zapłacili albo mieli zapłacić 40 mln euro. To nie pierwszy przypadek, gdy jedna z rosyjskich federacji sportowych zdecydowała się szukać sprawiedliwości w CAS. Na taki krok zdecydowała się Rosyjska Federacja Piłkarska (RFU), która pozwała FIFA i UEFA. Światowej federacji zarzucano niezgodne z prawem wykluczenie reprezentacji Rosji z baraży o mundial w Katarze. Ten wniosek ostatecznie został wycofany co oznaczało akceptację kary.

Rewolucja w kadrze siatkarzy? Ten gracz może z przytupem wskoczyć do szóstki

W mocy pozostaje pozew wobec UEFA. RFU domaga się w nim wstrzymania wykonania kary wykluczenia rosyjskich drużyn z europejskich pucharów. Już 15 marca CAS odrzucił odwołanie RFU w tej sprawie. Spartak Moskwa miał rywalizować w 1/8 finału Ligi Mistrzów z RB Lipsk. Niemiecki klub bez walki awansował do ćwierćfinału.

Na otrzymanie rekompensaty od UEFA liczy komitet organizacyjny finału piłkarskiej Ligi Mistrzów w Sankt Petersburgu za przeniesienie meczu do Paryża.

Rosyjski pieniacz w ohydny sposób atakuje nasz kraj. Spiridonov odpłynął, szokujące słowa o Polsce

Kamil Semeniuk o Nikoli Grbiciu: Potrafi pogłaskać, ale i nakrzyczeć
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze