Nie uwierzycie co Michał Kubiak zrobił na boisku. Japończycy w szoku. "Tata mnie nauczył" [WIDEO]

2021-10-21 11:36
Siatkówka, Michał Kubiak, Panasonic Panthers, Japonia, liga
Autor: Twitter/v_panthers Akcja Michała Kubiaka w meczu ligi japońskiej

Od 2016 roku kapitan reprezentacji Polski siatkarzy Michał Kubiak występuje w lidze japońskiej. W barwach Panasonic Panthers przyjmujący Biało-Czerwonych odniósł sporo sukcesów, choć w ostatnim sezonie zespół Polaka w finale rozgrywek ligowych uznał wyższość ekipy Suntory Sunbirds. Po zakończeniu obowiązków kadrowych Kubiak wrócił do Japonii i już w pierwszej kolejce zmagań sprawił, że kibice i fachowcy zbierali szczęki z podłogi...

Panthers grali w ostatni weekend dwumecz z drużyną drugiego Polaka w lidze japońskiej, Bartosza Kurka – Nagoya Wolfdogs. Rywalizacja skończyła się remisowo, najpierw Kurek i spółka zwyciężyli 3:2, a dzień później ulegli 1:3. Japońscy kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdy w dwóch akcjach zobaczyli wyjątkowy kunszt techniczny Kubiaka. W jednej z nich polski lider „Panter” wystawiał piłkę tyłem z boku boiska, niemal na wysokości antenki, a jego kolega skończył to zagranie punktem. Drugi przypadek był jeszcze bardziej interesujący i po meczu polski przyjmujący musiał długo wyjaśniać, gdzie nabył takie umiejętności. Kubiak dostał trudną piłkę, będąc tyłem do siatki, i mógł ją tylko przebić na drugą stronę, nie stwarzając większego zagrożenia. Postanowił jednak… zaatakować. Wykonał więc dość agresywne zagranie dwiema rękami, trafiając w ten sposób pojedynczy blok rywala, a piłka odbita od rąk przeciwnika wylądowała na aucie.

Siatkarze z Jastrzębia zgarnęli Superpuchar. Tomasz Fornal MVP

Kubiak nie celebrował jakoś specjalnie niecodziennego zagrania, zachował kamienną twarz. Trener Panasonic Panthers, opiekun mistrzów olimpijskich z Francji, Laurent Tillie tylko się uśmiechał w stronę polskiego podopiecznego. Po spotkaniu pytano go o ten techniczny majstersztyk. Odpowiedział szybko: – Ojciec mnie tego nauczył. Decyzję o tym jak rozwiązać tę akcję podjąłem błyskawicznie, biorąc pod uwagę jaka jest sytuacja na parkiecie. Kiedy byłem młodszy, grałem w siatkówkę plażową – przypomniał.

Oficjalnie: PZPS ogłasza konkursy na trenerów kadry siatkarek i siatkarzy

– Nie bardzo lubiłem grę na piasku, ale tata (trener siatkówki - red.) mnie mocno przekonywał, bym poszedł w tę stronę – kontynuował. – Od tego czasu minęło 15 lat i mogę być mu teraz za to wdzięczny. Nie staram się robić cudów na boisku, po prostu czasem potrzeba agresywniejszej gry, bez jakichkolwiek obaw, nawet jeśli to jest mocno nietypowa akcja. Jeśli przy tym łączy się radość z gry ze zdobywaniem punktów, to wszystko jest OK – podkreśla nasz siatkarz.

Zbierali pieniądze na pomoc chorej sędzi. Wynik przeszedł oczekiwania!

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze