Nie żyje legendarny siatkarz! Zmarł na COVID-19

2020-09-15 7:08 MSo
Świeczka
Autor: EastNews Świeczka

Świat siatkówki pogrążył się w głębokiej żałobie po śmierci uznanego egipskiego siatkarza, Azmy'ego Megaheda. 70-latek jest uznawany za legendę piłki siatkowej w swoim kraju. Barwy kadry kraju reprezentował przez kilkanaście lat. W tym czasie wystąpił nawet na Igrzyskach Olimpijskich. Zmarł z powodu COVID-19.

Smutne wieści napływają z Egiptu. Jak informuje portal DailyNewsEgypt.com, po długiej walce z koronawirusem nie żyje Azmy Megahed, słynny egipski siatkarz. Jest uznawany za legendę tego sportu w swoim kraju. Były zawodnik, a ostatnio jeden z szefów klubu Zamalek SC i komentator polityczny, zmarł w wieku 70 lat.

Bartosz Kurek spytał żonę Annę czy go kocha. Odpowiedź była zaskakująca

Błachowicz przed MISTRZOWSKĄ walką z Reyesem. Przeszedł test na KORONAWIRUSA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Informacje o śmierci potwierdził także Egipski Związek Piłki Nożnej, w którym Megahed również pracował. Były zawodnik Zamaleku brał udział w szczęśliwych dla Polski Igrzyskach Olimpijskich w 1976 roku w Montrealu. Biało-czerwoni sięgnęli wówczas po złoto. Dwa lata wcześniej, Megahed został wybrany najlepszym afrykańskim zawodnikiem.

Znalazł się w czołowej dziesiątce zawodników na mistrzostwach świata w 1975 roku, a także został wybrany do TOP10 najlepszych sportowców Egiptu w 1978 roku. Zdobył wiele trofeów indywidualnych, krajowych i kontynentalnych jako szkoleniowiec.

Azmi Megahed zmarł we wrześniu w szpitalu w Kairze. Pewien czas temu jego syn, który był piłkarzem, informował o pogarszającym się stanie zdrowia taty.

Rosjanie nie wiedzą jak się nazywa ich polski siatkarz?! Byk na koszulce Bartosza Bednorza

Najnowsze