Niedawno zdobył medal MŚ, teraz Daniel Pliński został trenerem outsidera PlusLigi

2021-11-08 17:09

Nie trzeba było długo czekać na wiadomości o trenerskiej nominacji w Stali Nysa. Ostatni zespół siatkarskiej PlusLigi, po zwolnieniu w niedzielę wieczorem Krzysztofa Stelmacha, w poniedziałek po południu poinformował, że ma już następcę. Nowym szkoleniowcem nyszan został wybitny przed laty zawodnik Daniel Pliński.

Pliński ma niespełna 43 lata, a w dorobku siatkarskim m. in. wicemistrzostwo świata z 2006 roku i mistrzostwo Europy z 2009 roku oraz pięciokrotne mistrzostwo Polski. Odnosił początkowo sukcesy jako siatkarz plażowy. Przez lata był podporą kadry narodowej na pozycji środkowego. Karierę zawodniczą w PlusLidze kończył w AZS Olsztyn, gdy dobiegał czterdziestki. Potem zajął się pracą trenerską. Ostatnim jej akordem było prowadzenie reprezentacji juniorów U-21, z którą niedawno na Sardynii wywalczył brązowy medal mistrzostw świata. Nigdy nie prowadził klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej, jest to więc debiut popularnego „Pliny” na tym poziomie.

To nie był dobry Projekt: 20 zepsutych zagrywek, a rywal tłukł

Siatkarz o koledze z drużyny mistrza Polski: Zaczyna robić swoje „fiki-miki”

Zmiana trenera w Stali Nysa nastąpiła po porażce w 6. kolejce ligi ze Ślepskiem Suwałki (1:3 u siebie). Stelmach podał się do dymisji, a prezes klubu Robert Prygiel ją przyjął i już kilkanaście godzin później potwierdził zatrudnienie Daniela Plińskiego. Przed nowym szkoleniowcem trudne zadanie wydźwignięcia klubu z dna tabeli.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski siatkarzy w sezonie 2021/2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze