Mariusz Wlazły

i

Autor: CyfraSport Mariusz Wlazły

Niezwykłe wyznanie wybitnego polskiego siatkarza o wierze. Mariusz Wlazły rzadko mówi o tym głośno

2022-04-17 6:42

Niewielu polskich sportowców jest tak rozpoznawalnych jak siatkarze. Reprezentacja narodowa jest uwielbiana przez kibiców, a jej mecze właściwie zawsze wyprzedają się do ostatniego miejsca. Mariusz Wlazły jest jednym z reprezentantów starego pokolenia, które było kochane przez fanów. Choć dziś już nie występuje z orłem na piersi, to wciąż jest doskonale kojarzony i rozpoznawalny. Przed laty zdecydował się na ważne świadectwo w sprawie wiary.

Choc siatkówka nie jest najpopularniejszym sportem w Polsce, to z pewnością reprezentanci kraju są jednymi z najbardziej lubianych zawodników w naszym kraju. Kibice doskonale pamiętają z boisk Piotra Gruszkę, Pawła Zagumnego, Łukasza Kadziewicza, Michała Winiarskiego czy Mariusza Wlazłego. Ta drużyna porywała serca i do dziś są świetnie kojarzeni. Jednym z gwiazdorów ekipy był Mariusz Wlazły. Ten zawsze unikał dużych kontrowersji i przede wszystkim skupiał swoją uwagę na grze. Niektórzy fani żartowali nawet, że był jednym z nielicznych, którzy przeklinali na boisku. Jak kilka lat temu informował Onet, niektórzy wiązali to z jego podejściem do wiary.

NIE PRZEGAP! Nikola Grbić zrezygnował z kolejnego mistrza świata! Po latach zabrakło go w kadrze, teraz podjął kluczową decyzję

Mariusz Wlazły szczerze o swojej wierze

Niewiele osób w ostatnich latach decyduje się na tak szczere i jednoznaczne świadectwo podejścia do wiary. Mariusz Wlazły należy do grona osób, które nie mają problemu z otwartym wypowiadaniem swojego zdania na temat wiary. W 2012 roku był jedną z osób, która zabrała głos w ważnym wydaniu książki, w której głos zabrało wielu sportowców. Co Mariusz Wlazły mówił na temat swojej wiary? Sprawdź w galerii poniżej!

NIE PRZEGAP! Brak powołania dla Fabiana Drzyzgi do kadry! Ojciec reprezentanta Polski ostro komentuje

Mariusz Wlazły - kim jest?

Wlazły to jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy. Przez wiele lat był związany z ekipą Skry Bełchatów, w której spędził niemal całą karierę. Z krótką przerwą grał tam od 2003 do 2020 roku. Obecnie gra dla Trefla Gdańsk. Jest mistrzem świata z 2014 roku i wicemistrzem globu z 2008 roku. Ma na koncie 9 tytułów mistrza Polski.

Kamil Semeniuk po wygraniu pucharu Polski w siatkówce
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze