Damian Wojtaszek

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Damian Wojtaszek

Nikola Grbić zrezygnował z kolejnego mistrza świata! Po latach zabrakło go w kadrze, teraz podjął kluczową decyzję.

2022-04-16 8:44

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski - Nikola Grbić powołał szeroką kadrę na zbliżający się turniej Ligi Narodów. Nie zabrakło niespodzianek w postaci braku powołania dla Fabiana Drzyzgi, Piotra Nowakowskiego czy Damiana Wojtaszka. Serb zaznaczył, że nie ma w planach wprowadzać żadnych zmian i jego decyzja jest nieodwracalna. Po jego ogłoszeniu dwóch z nich postanowiło zakończyć przygodę z reprezentacją Polski

Po ogłoszeniu składu karierę reprezentacyjną postanowił zakończyć Piotr Nowakowski, kolejny mistrz świata po Michale Kubiaku. Zaraz po wiadomości Grbicia post w mediach społecznościowych zamieścił również Damian Wojtaszek. - To jest moment, w którym muszę powiedzieć: dziękuję reprezentacji Polski za wspaniałą przygodę. Był to wielki zaszczyt. Decyzja w mojej głowie była podjęta znacznie szybciej i nieliczni o tym wiedzieli, lecz w dniu dzisiejszym utwierdziło mnie to, że to ten moment i czas. Gratulacje dla wszystkich powołanych i trzymam za Was mocno kciuki, bo jeśli zdrowie dopisze, wygracie wszystko - napisał libero.

W kolejnej części wiadomości postanowił podziękować najbliższym za wsparcie w każdym momencie swojej przygody w reprezentacji. Odniósł się także do swoich kolegów, którzy zakończyli karierę zaraz po zawodniku Projektu Warszawa. - Żono, byłaś i jesteś ze mną od 17 lat na dobre i na złe. Jestem przekonany, że bez Ciebie nie dałbym sobie rady w ciężkich momentach oraz nikt inny mnie tak mocno nie dopingował, motywował i wierzył we mnie. Kibice najlepsi na Świecie - dzięki. Teraz czas na "kadrę B" - zakończył Wojtaszek.

Sonda
Czy Damian Wojtaszek podjął dobrą decyzję kończąc reprezentacyjną karierę?

Damian Wojtaszek rozpoczął swoją grę w kadrze od sierpnia 2013 roku. Był częścią złotej drużyny z 2018 roku, a także sięgał ze swoimi kolegami m.in. po brązowy medal w mistrzostwach Europy 2019 i 2021 roku. Libero będzie kontynuował dalej grę w klubie Projekt Warszawa, w którym występuję od 2017 roku, a jego umowa jest ważna do końca sezonu 2023/2024.

Kamil Semeniuk o Nikoli Grbiciu: Potrafi pogłaskać, ale i nakrzyczeć
Najnowsze