Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

Smutna prawda

Nikola Grbic nie mógł się powstrzymać, żeby to skomentować! Zdradził kulisy bolesnej porażki z USA

2022-07-24 16:07

Reprezentacja Polski nie może zaliczyć do udanych meczu przeciwko USA. "Biało-Czerwoni" nie mieli argumentów, żeby wygrać to spotkanie, ostatecznie zostali zmiażdżeni na parkiecie przez Amerykanów, a w trzecim secie dostali łomot 25:13. Mistrzowie świata mieli problemy w każdym elemencie, co wykorzystywali siatkarze Stanów Zjednoczonych. O kulisach porażki z USA wypowiedział się Nikola Grbic w rozmowie z "TVP Sport".

Polacy z bardzo dobrej strony pokazali się w meczu ćwierćfinałowym z Iranem. "Biało-Czerwoni" po pięciosetowym boju zrewanżowali się za porażkę w fazie zasadniczej. Przed spotkaniem półfinałowym było pewne, że Amerykanie to będzie bardzo trudny rywal, który nie da łatwo się pokonać. Poziom jaki zaprezentowali podopieczni Nikoli Grbicia zaskoczył wszystkich, w ostatnim secie USA zabawili się z naszymi siatkarzami i ostatecznie wygrali trzecią partię 25:13. 

Łomot siatkarzy z rąk USA, znowu dramatycznie słaby set. Bednorz: Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca

Sonda
Liga Narodów 2022: Polska - Włochy. Kto wygra mecz?

O kulisach porażki w rozmowie z "TVP Sport" wypowiedział się Nikola Grbic. - Jedyna rzecz jaka mnie zaskoczyła to trzeci set. Według mojego doświadczenia, gdy grasz z przeciwnikiem prezentującym dobrą siatkówkę i nakładającym na ciebie dużą presję, wtedy musisz być cały czas skupiony i zmotywowany. Nie można dawać przeciwnikowi okazji przez swoje błędy. Trzeba prezentować swój najlepszy poziom. W mniejszym lub większym stopniu udawało się to nam przez pierwsze dwa sety. Myślę, że zdecydowały detale. Nie graliśmy źle, mieliśmy okazje żeby wygrać kilka punktów więcej - przyznał Serb.

Koledzy z klubu brutalnie zbili Semeniuka. A on ocenia: „To klasyczna historia”

Trener reprezentacji Polski odniósł się także do ostatniej partii. - Gdy przegrywasz przez ich dobrą grę w obronie możesz być nieco zdemotywowany. Niestety, nie udało nam się pozostać w grze w trzecim secie. Podczas niego próbowałem rozmawiać z chłopakami. Chciałem, aby się zresetowali i spróbowali zagrać od nowa jak najlepiej. Chciałem, aby myśleli, że jest 0:0. Chcieliśmy żeby przeciwnicy znów musieli walczyć o każdy punkt. Nie udało nam się to. Osiem asów serwisowych w jednym secie to oznaka, że po prostu czekaliśmy na koniec seta - podsumował Grbic.

Thurnbichler wyjawił prawdę o Piotrze Żyle! Tego nikt się nie mógł spodziewać, Austriak wyjaśnił słabszy wynik Polaka

Dla Polaków to nie koniec turnieju. Mistrzowie świata w niedzielne popołudnie zmierzą się z Włochami w meczu o brązowy medal. Gospodarze turnieju finałowego przegrali półfinałowe spotkanie także w trzech setach z reprezentacją Francji. Będzie to okazja dla podopiecznych Nikoli Grbicia do rewanżu za porażkę w fazie zasadniczej.

Wielka tragedia w Ukrainie! Nie żyje polski zawodnik MMA, został pożegnany przez legendę

Karol Kłos zdradza tajemnicę sztuki blokowania rywali
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany