Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

ME siatkarzy

Nikola Grbić zabrał głos po losowaniu grup Mistrzostw Europy! Trener reprezentacji Polski rozważa kilka scenariuszów, mogą być niespodzianki

2022-11-16 21:29

Reprezentacja Polski już wie z kim zmierzy się w grupie mistrzostw Europy. Podopieczni Nikoli Grbicia będą rozgrywać spotkania z Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią. Losowanie odbyło się w Palazzo Reale di Napoli, czyli w mieście jednego z gospodarzy, czyli Włochów. O przyszłych rywalach wypowiedział się trener Polaków.

Podczas mistrzostw świata, które odbyły się w 2022 roku mogą czuć niedosyt pomimo świetnego wyniku, jakim było zdobycie srebrnego medalu. Podopieczni Nikoli Grbicia stali przed szansą zdobycia trzeciego tytułu mistrzowskiego z rzędu, niestety w finale lepsi okazali się Włosi. W ostatnim czasie "Biało-Czerwoni" poznali rywali w fazie grupowej mistrzostw Europy. Wicemistrzowie świata rywalizować będą w grupie C z: Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią. Impreza odbędzie się w trzech państwach we Włoszech, Izraelu, Bułgarii oraz Macedonii Północnej, a trwać będzie od 28 sierpnia do 16 września 2023 roku.

Grbić wypowiedział się po losowaniu mistrzostw Europy! Polacy zagrają "drugim garniturem"?

W rozmowie ze "Sport.pl" Nikola Grbić wypowiedział się na temat losowania, a także odniósł się do sytuacji, dlaczego nie pojawił się w Neapolu podczas wydarzenia. - Czy rozważam rozegranie mistrzostw Europy "drugim składem"? Dyskutujemy o wszystkich możliwych scenariuszach. Decyzje powinny przyjść po mojej wizycie w Polsce w przyszłym tygodniu.  Nie będę ukrywał, że możemy się czuć faworytami tej grupy. Myślę jednak, że musimy się skupić na sobie, a nie myśleć o rywalach. To my musimy stawać się lepsi pod kątem jakości naszej gry. Jeżeli będziemy grać na jak najwyższym poziomie, to nie będziemy musieli przywiązywać wielkiej wagi do tego, kogo mamy naprzeciwko siebie - ocenił Serb.

Grbić przyznał, że o rywalach w mistrzostwach Europy dowiedział się z transmisji, ponieważ nie zjawił się na miejscu. - Byłem na kilku takich wydarzeniach. Do Neapolu raczej nie pojadę, bo wiem, jak nudno jest na sali - podsumował trener reprezentacji Polski.

Nikola Grbić po srebrnym medalu mistrzostw świata. Tak zareagował na sukces Polaków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze