Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

ME siatkarzy

Nikola Grbić zabrał głos po losowaniu grup Mistrzostw Europy! Trener reprezentacji Polski rozważa kilka scenariuszów, mogą być niespodzianki

2022-11-16 21:29

Reprezentacja Polski już wie z kim zmierzy się w grupie mistrzostw Europy. Podopieczni Nikoli Grbicia będą rozgrywać spotkania z Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią. Losowanie odbyło się w Palazzo Reale di Napoli, czyli w mieście jednego z gospodarzy, czyli Włochów. O przyszłych rywalach wypowiedział się trener Polaków.

Podczas mistrzostw świata, które odbyły się w 2022 roku mogą czuć niedosyt pomimo świetnego wyniku, jakim było zdobycie srebrnego medalu. Podopieczni Nikoli Grbicia stali przed szansą zdobycia trzeciego tytułu mistrzowskiego z rzędu, niestety w finale lepsi okazali się Włosi. W ostatnim czasie "Biało-Czerwoni" poznali rywali w fazie grupowej mistrzostw Europy. Wicemistrzowie świata rywalizować będą w grupie C z: Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią. Impreza odbędzie się w trzech państwach we Włoszech, Izraelu, Bułgarii oraz Macedonii Północnej, a trwać będzie od 28 sierpnia do 16 września 2023 roku.

Grbić wypowiedział się po losowaniu mistrzostw Europy! Polacy zagrają "drugim garniturem"?

W rozmowie ze "Sport.pl" Nikola Grbić wypowiedział się na temat losowania, a także odniósł się do sytuacji, dlaczego nie pojawił się w Neapolu podczas wydarzenia. - Czy rozważam rozegranie mistrzostw Europy "drugim składem"? Dyskutujemy o wszystkich możliwych scenariuszach. Decyzje powinny przyjść po mojej wizycie w Polsce w przyszłym tygodniu.  Nie będę ukrywał, że możemy się czuć faworytami tej grupy. Myślę jednak, że musimy się skupić na sobie, a nie myśleć o rywalach. To my musimy stawać się lepsi pod kątem jakości naszej gry. Jeżeli będziemy grać na jak najwyższym poziomie, to nie będziemy musieli przywiązywać wielkiej wagi do tego, kogo mamy naprzeciwko siebie - ocenił Serb.

Grbić przyznał, że o rywalach w mistrzostwach Europy dowiedział się z transmisji, ponieważ nie zjawił się na miejscu. - Byłem na kilku takich wydarzeniach. Do Neapolu raczej nie pojadę, bo wiem, jak nudno jest na sali - podsumował trener reprezentacji Polski.

Nikola Grbić po srebrnym medalu mistrzostw świata. Tak zareagował na sukces Polaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze