Siatkówka, Bartłomiej Bołądź, kadra

i

Autor: Piotr Sumara/PZPS Bartłomiej Bołądź

Roszada kadrowa w reprezentacji Polski

Pilna zmiana zawodnika w składzie kadry siatkarzy. Do Holandii na Ligę Narodów pojechał nowy atakujący

2023-06-18 12:00

Tuż przed niedzielnym wylotem do Holandii na drugi turniej Ligi Narodów w reprezentacji Polski siatkarzy zaszła zmiana na pozycji atakującego. Awizowanego wcześniej debiutanta Dawida Dulskiego zastępuje bardziej doświadczony Bartłomiej Bołądź i to on będzie partnerem Bartosza Kurka w gronie bombardierów.

W meczu towarzyskim z Argentyńczykami w Płocku Bołądzia nie było w czternastce Biało-Czerwonych, nie był w ogóle przewidziany na grę ani w tym starciu, ani w Holandii. Grał za to Dulski jako zmiennik podstawowego atakującego drużyny narodowej Bartosza Kurka. Jak informuje Polski Związek Piłki Siatkowej, zmiana podyktowana jest względami zdrowotnymi.

Znak zapytania przy Bednorzu

Przypomnijmy, że w piątek nie było też na parkiecie w Płocku Bartosza Bednorza i tu też pojawiły się wątpliwości natury medycznej. – Miał zatrucie, wymiotował, po badaniach podejmiemy decyzję – mówił wtedy „SE” selekcjoner Nikola Grbić, ale wiele wskazywało, że Bednorza zobaczymy w Holandii i ostatecznie tak się właśnie stało.

Biało-Czerwonych sprawdzą w Rotterdamie w ramach LN kolejno: Niemcy, Holendrzy, Amerykanie i Włosi. Starcie z Italią będzie pierwszą okazją do rewanżu za ubiegłoroczny finał MŚ, przegrany przez Biało-Czerwonych w katowickim Spodku.

Tomasz Fornal przed drugim turniejem Ligi Narodów: „Mam nadzieję, że wrócimy z czterema zwycięstwami"

Najważniejsza impreza siatkarzy w Chinach

Kolejne etapy tegorocznej rywalizacji męskiej kadry narodowej to: mistrzostwa Europy (28.08–16.09; faza grupowa w Macedonii, faza pucharowa we Włoszech), poprzedzone Memoriałem Wagnera (18–20.08) z udziałem potęg: Włoch, Francji i Słowenii.

Ostatnimi zawodami rundy zasadniczej LN będą dla podopiecznych Grbicia te w dalekich Filipinach od 5 do 9 lipca (rywale: Słowenia, Brazylia, Kanada i Japonia). Po zakończeniu fazy regularnej Ligi Narodów najlepsze osiem drużyn wystąpi w turnieju finałowym organizowanym w Gdańsku od 19 do 23 lipca. Polacy z racji organizacji finałów mają oczywiście zapewniony występ w Ergo Arenie.

Wilfredo Leon... zadebiutował w TEJ kadrze siatkarzy. Nikola Grbić po raz pierwszy prowadził go w reprezentacji

Kluczowe zawody reprezentacji siatkarzy odbędą się jednak na koniec tego sezonu. Od 30 września do 8 września Polacy wezmą udział w Chinach w kwalifikacjach olimpijskich. W turnieju oprócz nas wystąpią: gospodarze, Argentyna, Holandia, Kanada, Meksyk, Belgia i Bułgaria. Zagrają każdy z każdym, a dwie najlepsze ekipy otrzymają przepustki do Paryża 2024.

Reprezentacja Polski siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Rotterdamie [SKŁAD]

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Jan Firlej

Atakujący: Bartosz Kurek, Bartłomiej Bołądź

Przyjmujący: Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Artur Szalpuk

Środkowi: Sebastian Adamczyk, Jakub Kochanowski, Karol Urbanowicz, Norbert Huber

Libero: Paweł Zatorski, Kamil Szymura

Szymon Marciniak odwiedził siatkarzy w Płocku. Jest z nimi w świetnej komitywie. „Jaki mi zrobili kawał? Pomidor!”

Turniej Ligi Narodów w Rotterdamie [KIEDY GRAJĄ POLACY]

Środa, 21 czerwca o 20.00 Polska – Niemcy

Czwartek, 22 czerwca o 20.00 Polska – Holandia

Sobota, 24 czerwca o 13.00 Polska – USA

Niedziela, 25 czerwca o 12.30 Polska – Włochy

Najnowsze