Polska - Brazylia: Polki przegrały z "Canarinhos"! Biało-czerwonym należą się brawa za walkę [WYNIK]

2021-06-12 22:44
Siatkówka, siatkarki, Zuzanna Górecka, reprezentacja, kwalifikacje olimpijskie
Autor: CEV Siatkarka reprezentacji Polski Zuzanna Górecka

To był polsko-brazylijski dwumecz w Rimini w siatkarskiej Lidze Narodów. Najpierw podopieczni Vitala Heynena przegrali 0:3 z "Canarinhos". Dzień później szansę rewanżu otrzymały siatkarki. I choć te nie zawiodły, to na papierze wynik pozostał bez zmian. Podopieczne Jacka Nawrockiego zasłużyły na zdobycie co najmniej jednego seta. Bardzo dobrze zaprezentowały się zwłaszcza w trzeciej partii. Nasze mniej doświadczone zawodniczki zasłużyły na brawa za walkę. Zapis relacji na żywo z meczu Polska - Brazylia poniżej!

Polska - Brazylia 0:2 (22:25, 20:25,  23:25)

Polska: Alagierska, Czyrnianska, Efimienko, Fedusio, Górecka, Gryka, Jagła, Kąkolewska, Łukasik, Nowicka, Smarzek, Stenzel, Stysiak, Wenerska

Brazylia: Araujo, Brait, Caixeta, Carneiro, Carolina da Silva, Castro, de Souza, Ferreira da Silva, Gattaz, Guimaraes, Montibeller, Nunes, Ratzke, Rodrigues

Na żywo

Polska - Brazylia

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarek Polska - Brazylia. Początek meczu o 21:00!

ZNAMY SKŁADY!

Biało-czerwone wygrały tylko trzy z dotychczasowych dziewięciu spotkań podczas turnieju Ligi Narodów. Brazylijki mają na koncie siedem triumfów.

Faworytkami meczu będą oczywiście siatkarki "Canarinhos". Urwanie seta będzie można traktować w roli sukcesu!

Polskie siatkarki wybiegają na boisko!

Trwa końcówka rozgrzewki. Za moment zobaczymy rywalizację Polek z Brazylijkami.

Biało-czerwone grały z "Canarinhos" ostatni raz w 2019 roku. Raz Polska wygrała 3:2, raz Brazylijki triumfowały po tie-breaku.

Scott Dewirz i Walter Vera będą arbitrami tego spotkania!

Wyjściowy skład reprezentacji Polski: Smarzek, Alagierska, Stysiak, Efimienko, Czyrnanska, Wenenska, Stenzel (libero)

0:1

ZACZYNAMY SPOTKANIE! I na dzień dobry Smarzek zatrzymana blokiem.

0:4

Źle zaczynamy to spotkanie. Smarzek i Stysiak zablokowane, Czyrniarska przekroczyła linię trzeciego metra.

3:4

Błąd Rodrigues - piłka była po stronie Polek, a Brazylijka próbowała rozgrywać. Dobre zagrywki Wenerskiej wymuszały wpadki po stronie "Canarinhos".

4:6

Gabi świetnie poszła w tempo z drugiej linii i zdobywa kolejny punkt dla faworytek.

5:8

Polki łapią rytm, ale popełniają błędy. Efimienko mogła zdobyć punkt z przechodzącej piłki, ale uderzyła za słabo. Dobry atak rywalek.

7:8

Czyrnianska się szeroko uśmiecha, bo znakomicie blokuje Caixetę! Przejście linii trzeciego metra i już tracimy tylko jeden punkt.

7:10

Czyrnianska uderza w aut. Uciekają Brazylijki na trzy punkty.

7:11

Czas dla Polski po kolejnym straconym punkcie.

9:12

Piękny, potrójny blok na grającej z szesnastką kapitan "Canarinhos"!

8:15

Stysiak kiwa, ale czujnie w bloku Brazylijki. Piłka spada nam w pole. Po chwili błąd w przyjęciu i różnica wynosi aż siedem punktów.

9:16

Siedem punktów różnicy na drugiej przerwie technicznej. Czwarty błąd z zagrywki Polek.

9:17

Stysiak nie trafia w blok, choć była tego pewna. Challenge dla Polek, chybiony.

11:18

Tandara Caixeta dobrze mija polski blok. Osiem punktów różnicy. Smarzek przedziera się jednak przez podwójny blok w kolejnej akcji.

12:19

Górecka uderza w aut. Brazylijki nie dotknęły piłki w bloku. Górecka poprawia się w kolejnej akcji!

14:21

Mają problemy Brazylijki z zagrywką Smarzek. Podbijamy atak, ale Górecka zostaje zablokowana przy kontrze...

16:22

Nie mogą skończyć ataku Polki. W końcu piłkę otrzymuje jednak Smarzek, która huknęła jak z armaty.

17:23

Castro de Paula przekroczyła linię końcową przy zagrywce. Punkt dla Polek. Krótka przerwa, bo problem z tabletem sędziowskim ma arbiter główny.

18:23

As serwisowy Wenerskiej!

18:24

PIŁKA SETOWA DLA BRAZYLIJEK!

19:24

Dobry atak Stysiak. Polka obija blok i broni pierwszą piłkę setową.

20:24

Mylą się Brazylijki w ataku, ale docenić trzeba świetną postawę Polek w obronie.

21:24

Zagrywka punktowa Magdy Stysiak! Przerwa dla Brazylijek.

22:24

ZNÓW AS SERWISOWY MAGDY STYSIAK!

22:25

SET DLA BRAZYLIJEK! Stysiak przekracza linię dziewiątego metra.

1:1

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA!

2:1

Znakomicie zafunkcjonował nasz blok, ale wielkie problemy miały Polki w obronie w tej akcji.

2:4

Dobrze wyblokiem grają Brazylijki po ataku Smarzek. Gattaz daje pierwsze prowadzenie Brazylii w drugim secie. Stysiak przyjmuje zagrywkę na drugą stronę. "Canarinhos" nie marnują takich sytuacji.

3:5

Pięknie walczą Polki w obronie, ale niistety znów skuteczniejsze z kontry Brazylijki.

4:7

Znowu mamy obronę i znowu nie możemy skończyć akcji. Dobra kontra i punkt zdobywa Gabi.

4:8

Smarzek zablokowana i Brazylijki prowadzą czterema punktami na pierwszej przerwie technicznej.

6:8

Czernianska przyjęła piłkę, dostała szansę ataku i w dobrym stylu zdobywa punkt. Przekraczają linię trzeciego metra Brazylijki i strata maleje do dwóch oczek.

7:9

Myli się Gabi i dobrze, bo znów nie kończymy ataku. Stysiak niepotrzebnie próbowała kiwać na pojedynczym bloku.

7:11

Znowu odskakują nam Brazylijki. Zablokowana Stysiak.

8:12

Alagierska zablokowana. W końcu dobre przyjęcie Polek i to skutkuje punktem Stysiak.

8:14

Magda Stysiak uderza w aut i znów Brazylijki odskakują na aż sześć oczek.

10:14

No i nadrabiamy blokiem. Dwukrotnie rywalki zatrzymane!

12:15

Czyrnianska kolejny raz mądrze obija ręce rywalek. Rozpędza się nasza zawodniczka, a kolejny błąd popełniają rywalki. I tak - znów chodzi o przekroczenie linii trzeciego metra.

12:16

Cztery punkty przewagi Brazylijek na drugiej przerwie technicznej.

13:17

Różanski weszła na boisko i od razu została zatrzymana przez rywalki. Ciężko było minąć dobrze ustawione Brazylijki w tej sytuacji...

15:19

Stysiak po dobrym rozegraniu mądrze wcisnęła piłkę pod ręce blokujących Brazylijek.

17:22

Po rękach rywalek atakuje Smarzek. Niestety, Stysiak serwuje prosto w siatkę.

17:23

W siatkę wpadają Polki. Chyba nie uda się odrobić strat jak w pierwszej partii. Przerwa dla Polek.

18:24

PIŁKA SETOWA DLA BRAZYLII!

19:24

Do trzech razy sztuka! Raz uderza Malwina, ale nie kończy ataku, drugi raz, ale jest zatrzymana przez blok, w końcu jednak przełamuje ręce rywalek.

2:2

Błąd za błąd na początku trzeciego seta!

2:4

No i znowu nie możemy skończyć ataku. Brazylijki odskakują na dwupunktowe prowadzenie.

7:6

Smarzek wciska piłkę pod blok. Gabi uderza w aut.

8:7

Polki prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

11:9

Coraz lepiej poczynaniają sobie siatkarki reprezentacji Polski. W końcu dobrze wygląda gra Biało-czerwonych.

16:14

Polki dobrze grają w obronie i w końcu dają radę wykańczać akcje. Cały czas utrzymują prowadzenie i schodzą z prowadzeniem dwupunktowym.

17:14

AS SERWISOWY!

18:16

Znowu przyjęcie w punkt i świetna krótka do Alagierskiej. Dwa punkty przewagi przed decydującym fragmentem seta.

19:17

Fatalne przyjęcie Malwiny Smarzek, ale nasza gwiazda ratuje piłkę świetnym atakiem. Dobry wybór z sytuacyjnej piłki.

19:19

Tandara obija blok Biało-czerwonych i "Canarinhos" doprowadzają do remisu.

20:19

Smarzek świetnie obija blok rywalek. Piłka trafia w antenkę!

20:20

Czernianska zatrzymana blokiem! Czapa na Polce. Szkoda, bo mogło być dwupunktowe prowadzenie.

20:21

Nie kończy ataku Smarzek. Świetne wykończenie kontry w wykonaniu Rodrigues.

22:23

Czernianska zagrywa. Dobry atak Montibeller, ale niewiele zabkrało, by Polki podbiły ten atak.

23:23

Brazylijki miały w powietrzu piłkę na punkt setowy. Ale Montibeller zatrzymana przez polski blok.

23:24

PIŁKA MECZOWA DLA BRAZYLIJEK!

23:25

KONIEC MECZU! Brazylia wygrywa, choć Polska zasłużyła na wygraną w tym secie!

Wszyscy fani polskiej siatkówki ostrzyli sobie zęby na pojedynek podopiecznych Vitala Heynena z Brazylijczykami. Niestety jednak rzeczywistość okazała się brutalna - "Biało-czerwoni" ulegli swoim rywalom gładko 0:3 i oddali im prowadzenie w tabeli Ligi Narodów. W przypadku kadry kobiet sytuacja wygląda nieco inaczej. Zespół Jacka Nawrockiego zajmuje bowiem miejsce w środku klasyfikacji i to Brazylijki będą zdecydowanymi faworytkami już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wszyscy fani liczą jednak, że Polki będą w stanie postawić się faworytkom. A to, czy naprawdę dojdzie do takiej sytuacji, pokaże już parkiet hali we włoskiej miejscowości Rimini.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE