Reprezentacja Polski, siatkówka

Autor: Cyfrasport Reprezentacja Polski walczy o udział w Final Six Ligi Narodów 2018

Polska lepsza od Belgii! Przedostatni sprawdzian przed MŚ zaliczony

2018-09-04 22:07

We wtorkowy wieczór Polska mierzyła się z Belgią w przedostatnim teście przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w siatkówce 2018 i zdała go w niezłym stylu. Po dwóch dobrych pierwszych setach przyszedł kryzys w trzecim, ale czwarty znów należał do biało-czerwonych, którzy wygrali cały mecz 3:1. A już jutro kolejne starcie towarzyskie z ekipą Andrei Anastasiego.

Choć już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się mistrzostwa świata w siatkówce 2018, to Polacy swój pierwszy mecz na mundialu rozegrają dopiero 12 września. Dlatego też na tydzień przed inauguracją turnieju sztab szkoleniowy postanowił zorganizować dwa sparingi z innym uczestnikiem imprezy we Włoszech i w Bułgarii - Belgią.

Pierwszy z nich odbył się we wtorek 4 września. Trener Vital Heynen chciał po raz kolejny sprawdzić swoich zawodników w przeddzień MŚ, a my mieliśmy nadzieję, że biało-czerwoni potwierdzą wysoką formę z Memoriału Huberta Wagnera, kiedy to pokonali Kanadę, Rosję i Francję. Ale mecz z Belgią zaczął się od niezwykle zaciętej i wyrównanej walki. Choć w pewnym momencie seta rywale mieli przewagę, to naszej drużynie udało się najpierw dogonić rywali, a w samej końcówce ich wyprzedzić i wygrać 25:23.

I o ile zwycięstwo w pierwszej partii przyszło w bólach, tak ta druga była już w wykonaniu biało-czerwonych popisowa. Choć trzeba szczerze przyznać, że Belgowie nie zawiesili poprzeczki tak wysoko, jak w poprzednim secie. Mimo to wygrana 26:16 mogła robić wrażenie, a kibice zgromadzeni na trybunach hali w Szczecinie momentami widzieli drużynę, która kilkanaście dni wcześniej rozbijała Kanadę czy dzielnie stawiała czoła chociażby Rosji.

Niestety trzecia partia była tą, w której nasza drużyna nieco się zdrzemnęła, a Belgowie zaczęli punktować i wykorzystywać wszelkie błędy. I choć w końcówce rzuciliśmy się do odrabiania strat, to przegraliśmy 20:24. Przez moment wydawało się, że rywale doprowadzą do tie-breaku, bo w czwartym secie co chwila odskakiwali Polakom, ale w decydującym fragmencie to jednak biało-czerwoni pokazali klasę i przypieczętowali zwycięstwo 3:1. A już w środę wieczorem drugi mecz towarzyski z Belgią, który będzie jednocześnie ostatnim testem przed siatkarskim mundialem.

Polska - Belgia 3:1 (25:23, 25:16, 20:25, 25:22)

Polska: Łomacz, Kochanowski, Bieniek, Śliwka, Schulz, Kubiak, Nowakowski, Konarski, Szalpuk, Drzyzga, Kurek, Kwolek, Wojtaszek, Zatorski

Belgia: Tuerlinckx, Deroo, Grobelny, Rousseaux, Coolman, Valkiers, Ribbens, Verhees, Lecat, Van De Voorde, Cosemans, D'Hulst, Steuer, Van den Dries, Klinkenberg