Vital Heynen mógł stracić pracę! Szokujące doniesienia z Włoch

2021-04-04 15:16 Mateusz Sobiecki
Vital Heynen
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen łączy pracę z naszymi "Orłami" z prowadzeniem ekipy z włoskiej ekstraklasy Perugii. Szokujące informacje pojawiły się w mediach z kraju z Półwyspu Apenińskiego. Wedłuch ich relacji, szkoleniowiec mógł... stracić pracę! Powody zaskakują! Ta niezrozumiała decyzja ze strony szefów została ujawniona w "La Gazzetta dello Sport".

To intensywny rok dla Vitala Heynena. Selekcjoner reprezentacji Polski kończy powoli sezon z Sir Safety Perugia i najprawdopodobniej zrezygnuje właśnie z tej posady! Jak jednak informują włoskie media, w ostatnim czasie mogło dojść do tego, że pracy pozbawiłby go jego szef. Oczywiście nie ze względu na wyniki, bo te są bardzo dobre. Podopieczni Heynena są o krok od awansu do wielkiego finału włoskiej ekstraklasy.

Nowe informacje o stanie zdrowia Lewandowskiego! Trener gwiazdy Bayernu przekazał ważne wieści

"La Gazzetta dello Sport" donosi, że Gino Sirci chciał doprowadzić w klubie do zmiany trenera. Wszystko ze względu na plotki o tym, że Heynen nie chce kontynuować pracy w Perugii. Jego stanowisko miałby przejąć na zaledwie miesiąc przed końcem zmagań Ferdinando De Giorgi. Ten pożegnał się ze swoim stanowiskiem po odpadnięciu z Ligi Mistrzów z Cucine Lube Civitanovą, które uległo ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Ostatecznie do zmiany trenera nie doszło. De Giorgi ma objąć stanowisko selekcjonera reprezentacji Włoch po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Szkoleniowiec odmówił propozycji posady na ostatnią chwilę. Innych kandydatów nie brakowało, ale Heynen zachował swoją posadę.

Siatkarze z Jastrzębia pokonali Vervę Warszawa i są krok bliżej finału PlusLigi

W półfinałach włoskiej Serie A1 Sir Safety Perugia pokonało 3:2 Vero Volley Monza, a Cucine Lube Civitanova nie dało rady Itas Trentino (2:3). Ostatni zespół to rywal ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Vital Heynen o pracy z polskimi siatkarzami w 2020 i 2021 roku
Najnowsze