Vital Heynen

Autor: East News Vital Heynen

Vital Heynen WŚCIEKŁY. Dostał czerwoną kartkę przez BAŁAGAN

2019-07-12 9:42

Vital Heynen to prawdziwy wulkan emocji! Selekcjoner reprezentacji Polski dał temu wyraz po raz kolejny w trakcie spotkania z Iranem w ramach Final Six Ligi Narodów 2019. W drugim secie tak wściekł się na niezrozumiałą decyzję sędziego, że arbiter pokazał mu czerwoną kartkę. Już drugą na tej imprezie.

Jeszcze przed meczem Polska - Iran na Final Six Ligi Narodów 2019 wiadomo było, że na parkiecie polecą iskry. Spotkania biało-czerwonych z tym rywalem zawsze obfitują w emocje, a siatkarze wzajemnie się prowokują. Sytuacji wcale nie uspokajał fakt, że tym razem nasz zespół grał bez Michała Kubiaka, który nigdy nie ukrywał negatywnego nastawienia względem Persów. Tym razem prym w podgrzewaniu atmosfery wiódł... Vital Heynen. Selekcjoner biało-czerwonych od pierwszej piłki żywiołowo reagował na boiskowe wydarzenia, a sam siebie przeszedł mniej więcej w połowie drugiego seta.

Jego zespół prowadził już 10:5. Po chwili jednak przewaga Polski zmniejszyła się znacząco, a na tablicy wyników widniał rezultat 13:12. W tym momencie Heynen, chcąc nieco wybić rywali z rytmu zażądał challenge'u (wideoweryfikacji). Z niewiadomych przyczyn sędziowie odmówili. W tym momencie Belga opętała furia. Zareagował tak impulsywnie, że po chwili zobaczył czerwoną kartkę, oznaczającą punkt dla Irańczyków. Było 13:13, ale nasi siatkarze udźwignęli presję i za chwilę znowu odskoczyli na prowadzenie 17:13.

Reprezentacja Polski po dwóch zwycięstwach jest pewna pierwszego miejsca w grupie B i awansu do półfinału. W spotkaniu o finał biało-czerwoni zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi lub Rosją.