Jakub Bucki

i

Autor: Grzegorz Wajda/REPORTER Jakub Bucki

Nie do wiary!

Zagrał genialnie jak Wilfredo Leon. 11 asów serwisowych Jakuba Buckiego w meczu PlusLigi!

2024-04-14 20:05

Siatkarze Resovii pokonali 3:1 Trefl Gdańsk w swojej hali i ten wynik zapewnił im awans do półfinału PlusLigi. Pierwsze spotkanie w Gdańsku rzeszowianie wygrali 3:2, ale stracili tam przez kontuzję atakującego Stephena Boyera. Jednak w sposób absolutnie genialny zastąpił Francuza Jakub Bucki. Bombardier zdobył 24 pkt i zaliczył aż 11 asów serwisowych!

Kibice Resovii mogli mieć pewne obawy przed tym meczem. Kontuzja atakującego numer jedenn Stephena Boyera, wyłączająca go z gry do końca sezonu przyszła w najmniej odpowiednim momencie. Bucki jest co prawda doskonałym zmiennikiem, ale na dłuższym dystansie nie grywał jako podstawowy zawodnik szóstki. Umie świetnie wstrzelić się zagrywką, kiedy zmienia częściej grających kolegów i to właśnie pokazał w starciu z gdańszczanami.

Serce zabiło nam mocniej, gdy dowiedzieliśmy się, czego dokonał Michał Kubiak

Bucki seryjnie zdobywał punkty z pola serwisowego. Kiedy przy stanie 2:1 w setach posłał serię bomb nie do odbioru na początku czwartej partii, doprowadzając ją do niewiarygodnych 11 asów (!), rywale mieli dość.

Na 34 wykonane w całym meczu zagrywki Jakub Bucki zepsuł zaledwie jedną. Zaliczył 11 asów, to wynik niesamowity, który można porównać jedynie z wyczynami Wilfredo Leona – wybitnego specjalisty od zagrywki. Trzy lata temu polsko-kubański gwiazdor kadry posłał 13 asów w meczu reprezentacji Polski z Serbią.

Siatkarze Projektu uciekli katu spod topora. Andrzej Wrona tłumaczy, co się stało

W lidze takie osiągnięcia nikomu się nie przytrafiały, sam Jakub Bucki miał do tej pory w dorobku w PlusLidze maksymalnie 4 asy w jednym spotkaniu. Rekord, który teraz wykręcił, będzie bardzo trudny do pobicia.

Bucki i jego koledzy z Resovii w półfinale PlusLigi zagrają 17 i 20 kwietnia dwumecz z Jastrzębskim Węglem – zresztą byłym zespołem Kuby, w którym także miewał wybitne występy pod względem potęgi serwisu. Pierwsze spotkanie w Rzeszowie, rewanż w Jastrzębiu. Czy Jakub Bucki skarci były klub w takim samym stylu jak Trefl?

QUIZ: Rozpoznasz polskich siatkarzy? Komplet punktów to obowiązek prawdziwego kibica!

Pytanie 1 z 20
Zaczynamy z wysokiego C. Siatkarz na zdjęciu to...
Bartosz Kurek
Wilfredo Leon o przygotowaniach do kwalifikacji olimpijskich
Najnowsze