Siatkówka, Karol Butryn, Aluron Zawiercie

i

Autor: FIVB, Aluron Zawiercie Karol Butryn jako Jurajski Rycerz i w meczu kadry

Transferowy hit Aluronu Zawiercie

Zdobył 25 pkt w meczu z Francją i właśnie zmienił klub w PlusLidze. Karol Butryn został Jurajskim Rycerzem

2023-06-07 15:50

To jeden z większych transferów w PlusLidze siatkarzy przed nowym sezonem. Od dawna mówiło się, że atakujący AZS Olsztyn i reprezentacji Polski Karol Butryn zmieni otoczenie po zakończonych niedawno rozgrywkach. Sprawa znalazła finał. W dniu meczu kadry w Lidze Narodów z Francją olsztynianie ogłosili, że odchodzi, a nowym nabytkiem pochwalił się wkrótce Aluron Zawiercie.

Karol Butryn najpierw więc zaliczył 25 pkt w kadrze, w zwycięskiej (3:1) inauguracji Ligi Narodów 2023 z Trójkolorowymi w Nagoi, a potem oficjalnie został przedstawiony jako siatkarz zawiercian w sezonie 2023/24. Jak zwykle klub z Zawiercia wybrał do zaprezentowania nowego gracza stylistykę rycerską, bo przydomek drużyny przez trenera Michała Winiarskiego to „Jurajscy Rycerze”. Butryn zastąpi jako pierwszy atakujący Dawida Konarskiego. Przypomnijmy, że Aluron zajął w poprzednich rozgrywkach PlusLigi czwarte miejsce, po porażce w meczach o brąz z Resovią.

Francja pokonana na start Ligi Narodów! Koncert Polaków w czwartym secie, pierwsza wygrana biało-czerwonych

Atomowe serwisy Butryna

Butryn znany jest z atomowych serwisów i mocy ataków. 29-letni atakujący był wiceliderem rankingu najlepiej zagrywających siatkarzy PlusLigi minionego sezonu. Zaliczył aż 71 asów serwisowych, co było drugim wynikiem po Francuzie Stephenie Boyerze z mistrzowskiej ekipy Jastrzębskiego Węgla.

Bomba za bombą! Karol Butryn bił jak Leon i rozbił mistrzów olimpijskich w starciu Polska – Francja 

– Zdecydowałem się na przenosiny do Zawiercia, bo to bardzo dobra drużyna i gra tu wielu bardzo dobrych zawodników. Dodatkowym powodem był fakt, że jestem w takim momencie mojej przygody z siatkówką, w którym jest już pora na osiągnięcia i walkę o najwyższe cele – mówi Karol Butryn.

Kamil Semeniuk surowo ocenił swoją grę w meczu z Francją. Wskazał na to, co było najważniejsze

– Sytuacja na rynku transferowym była w tym roku bardzo nietypowa, bo w pewnym momencie, gdy wydawał się już niemal zamknięty, otworzył się na nowo. Karol od lat udowadnia swoją klasę w PlusLidze, o czym boleśnie przekonaliśmy się choćby w kwietniu w Iławie. Gdy okazało się, że pojawiła się możliwość pozyskania Karola, nierozsądnym byłoby jej nie rozważyć. Po długich rozmowach doszliśmy do porozumienia i bardzo cieszę się, że w przyszłym sezonie będzie zdobywał punkty dla naszej drużyny – skomentował prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

Artur Szalpuk o atmosferze w kadrze Nikoli Grbicia przed Ligą Narodów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze