Aleksander Powietkin i Dillian Whyte stoczą rewanżową walkę. Znamy DATĘ

2020-09-15 18:00 MC
Dillian Whyte i Aleksander Powietkin
Autor: Martin Rickett/Press Association/East News Dillian Whyte i Aleksander Powietkin

Jeden z najbardziej wyczekiwanych rewanżowych pojedynków w boksie odbędzie się już w listopadzie! W ringu znów staną Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) i Dillian Whyte (27-2, 18 KO)! Pierwsze starcie niespodziewanie wygrał Rosjanin, nokautując Brytyjczyka w spektakularny sposób w piątej rundzie.

Rewanżowa walka Aleksander Powietkin - Dillina Whyte zapowiada się pasjonująco. Jak poinformowali organizatorzy, pięściarza zmierzą się 21 listopada. Stawką będą pasy tymczasowego mistrza świata WBC i WBC Diamond w wadze ciężkiej, które należą do "Saszy". Jedyną niewiadomą pozostaje w tym momencie miejsce gali.

Gigantyczny konflikt na szczycie światowego boksu. Canelo żąda OLBRZYMIEJ kasy!

Pierwsza walka Powietkina z Whyte'em miała miejsce 22 sierpnia. Faworytem był Brytyjczyk i początkowo to on sprawiał lepsze wrażenie w ringu. W czwartej rundzie posłał Rosjanina dwa razy na deski. Ten jednak zdołał wrócić do gry i w piątej odsłonie tego pojedynku genialnym lewym podbródkowym znokautował rywala!

"Zrobię wszystko, by Masternak wrócił". Grzegorz Nowaczek nadal prezesem PZB

Dla obu pięściarzy będzie to drugi pojedynek stoczony w 2020 roku. Wcześniej walczyli na tej samej gali w Arabii Saudyjskiej w grudniu 2019 roku - Powietkin zremisował z Michaelem Hunterem (18-1-1, 12 KO), natomiast Whyte pokonał Mariusza Wacha (36-6, 19 KO).

Najnowsze