Znicz, świeczka

i

Autor: Pixabay

Świat boksu w żałobie

Nie żyje słynny sędzia! Miał 79 lat, należy do "Międzynarodowej Galerii Sław Boksu"

2022-12-19 21:57

Smutne informacje napływają ze Stanów Zjednoczonych. Zmarł znany sędzia boksu - Steve Smoger. Przez lata poprowadził mnóstwo pojedynków o mistrzowskie pasy, a w 2015 roku trafił do pięściarskiej "Galerii Sław". Pracę zaczął w pierwszej połowie lat 80-tych XX wieku.

Świat sportów walki pogrążył się w głębokiej żałobie. Zmarł znany i doświadczony sędzia Steve Smoger. Swoją pracę na poziomie boksu zawodowego zaczął w 1984 roku. Po 31 latach trafił do "Międzynarodowej Galerii Sław Boksu", która jest największym wyróżnieniem w tym sporcie. Wcześniej był wielokrotnie wyróżniany przez "The Ring", a także WBA czy IBF.

Artur Szpilka o walce Pudzianowski - Khalidov: Rzucał jak workiem ziemniaków. Huk był potężny | Andrzej Kostyra

Nie żyje Steven Smoger, utytułowany sędzia boksu

Steve Smoger był jednym z popularniejszych sędziów ringowych w boksie. Prowadził m.in. starcia Larry'ego Holmesa z Rayem Mercerem, Andre Warda z Carlem Frochem czy Giennadija Gołowkina z Gabrielem Rosado. Jego pierwszym starciem o mistrzostwo świata była walka Jong Kwang Chung - Bi Won Jung.

Według informacji portalu BoxingScene.com, Smoger od lat zmagał się z nieuleczalną chorobą. Nie podano jednak informacji, o jaką przypadłość chodziło.

Ważne słowa o walce Pudzianowski - Szpilka! Dyrektor sportowy KSW nawiązał do freak fightów

Artur Szpilka komentuje walkę Pudzianowski - Khalidov | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany