Nieoczekiwany pojedynek na pięści

Saleta pobił się z prezydentem Kalisza. To nie był Prima Aprilis! Mamy zdjęcia

2023-04-02 14:10

Choć to wydarzenie zaplanowano na 1 kwietnia, to na pewno nie był Prima Aprilis: walka byłego znakomitego boksera i byłego mistrza świata w kick boxingu Przemysława Salety z urzędującym prezydentem Kalisza Krystianem Kinastowskim naprawdę miała miejsce! W towarzyskim pięściarskim starciu obu panów doszło do remisu.

Starcie Saleta kontra Kinastowski miało miejsce w Kaliszu w nocy z soboty na niedzielę, w ramach drugiej charytatywnej gali Biznes Boxing Polska, zwanej inaczej Boksem Białych Kołnierzyków. Wszystkie walki gali miały wesprzeć działania charytatywne. Jako pierwsi na ringu zmierzyli się w dziewięciu rundach amatorzy – lokalni biznesmeni, wśród nich dwie kobiety. Około północy do pojedynku stanęli faworyci wieczoru – Kinastowski i Saleta. Walka, zakończona remisem, trwała trzy rundy po trzy minuty.

Marcin Najman pławi się w luksusie. Można mu tylko zazdrościć, bo to ocieka pieniędzmi!

Zdaniem sędziów walka, jak na spotkanie towarzyskie, była na wysokim poziomie na miarę dobrego widowiska sportowego. – Stanąłem do walki bokserskiej z Przemysławem Saletą, ponieważ jednoczy nas cel: wsparcie dla najsłabszych i chorych. Zaszczytem było skrzyżowanie rękawic z mistrzem świata – powiedział prezydent Kalisza. Przemysław Saleta podziękował prezydentowi za superzabawę w ringu, pogratulował formy i charakteru.

Pudzianowski zapowiedział wyjątkowy występ. Zaśpiewa w legendarnym klubie w Warszawie!

Według obserwatorów, Kinastowski zadawał dużo ciosów i był lepiej przygotowany w porównaniu z ubiegłoroczną galą. Na stronie społecznościowej prezydenta posypały się pod adresem włodarza Kalisza liczne słowa z gratulacjami za odwagę i szczytny cel.

Tego w FAME MMA jeszcze nie było! Podwójna walka wieczoru FAME 18! Tych walk Amadeusza Ferrariego domagała się publiczność

Podczas imprezy zebrano pieniądze dla dzieci będących pod opieką fundacji „Klucz”. Można było wylicytować rzeczy i przedmioty znanych sportowców, np. koszulkę Roberta Lewandowskiego z podpisem, rękawicę bokserską z podpisem Kinastowskiego i Salety oraz obrazy lokalnych artystów. Zebrano 100 tys. zł.

Andrzej Kostyra założył się z Przemkiem Saletą o flaszkę. Chodzi o hitowe starcie!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze